Jump to content
edededi

Conturi hi5

Recommended Posts

Eu in prima zi am luat cateva si le-am schimbat parola,dar parola noua probabil se trimite pe mailul victimei.Ca sa schimbi adresa de mail trebuia sa stii parola de la ID de YM! care e tot una cu cel de la mailul de la YM.. si nici una din persoanele carora le-am schimbat parola la hi5,nu aveau aceeasi parola la hi5 :)) deci s-au dus toate acum.

Link to comment
Share on other sites

Eu in prima zi am luat cateva si le-am schimbat parola,dar parola noua probabil se trimite pe mailul victimei.Ca sa schimbi adresa de mail trebuia sa stii parola de la ID de YM! care e tot una cu cel de la mailul de la YM.. si nici una din persoanele carora le-am schimbat parola la hi5,nu aveau aceeasi parola la hi5 Smile) deci s-au dus toate acum.

deci cum?

Link to comment
Share on other sites

eu am pescuit doar unei fete contul yahoo prin cookie. Am dat search in mailuri dupa 'password'. Si am gasit si parola. Aceeasi la yahoo/hi5/friendster/yahoo/facebook/zorpia/toate siteurile rapandule de pe net.... doamne ce de-a mailuri de confirmare avea fata. Dar asta doar ca demonstratie, i-am lasat un mail in cont cu un print screen si am lasat-o in pace. Lumea chiar foloseste in general aceeasi parola (si mie mi-e greu sa tin minte mai mult de 3 parole).

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza ca iti e greu.Foloseste parole diferite,le salvezi intr-un document,eventual le encriptezi in ASCII(ca nu multi se prind) sau md5 hash :lol: ,le copiezi pe o discheta si gata.5 secunde dureaza pana citeste de pe o discheta computerul,deci e ca si cum le-ai avea in minte.:)

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza ca iti e greu.Foloseste parole diferite,le salvezi intr-un document,eventual le encriptezi in ASCII(ca nu multi se prind) sau md5 hash :lol: ,le copiezi pe o discheta si gata.5 secunde dureaza pana citeste de pe o discheta computerul,deci e ca si cum le-ai avea in minte.:)

mdah, scriu "scufita rosie merge prin padure si da labushka la urs", convertesc in base64 ca sa fie lunga..... problema e ca eu intru de pe cel putin 3 calculatoare si stick-ul din buzunar e folosit mai mult ca breloc, nu ca memorator de parole... Mi-e prea lene sa il folosesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...