Jump to content
infinite

istoric mesaje

Recommended Posts

Salut!

 

Am abonament la un operator de telefonie mobila (nu conteaza prea mult). Exista posibilitatea sa vad istoricul mesajelor primite si trimise de pe numarul meu (de pe ultima luna de exemlpu) ?

Pe site-ul lor vad doar ceva de istoricul apelurilor, si astea incep sa fie inregistrate doar dupa ce iti faci cont la ei. Eu nu am cont si ma intereseaza mesajele din ultima luna. Se poate face o cerere sau ceva in acest sens?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, infinite said:

Sunt obligati prin lege sa pastreze tot timp de 6 luni.

 

Sunt obligati dar accesul se face doar pe baza unui ordin judecatoresc.Doar daca ai neamuri/cunostinte in callcenter poti sa aflii mesajele.Dute la o reprezentanta si te intelegi cu cei de acolo.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Poti face o cerere scrisa furnizorului de servicii, insa te taxeaza, si nu vei primi decat desfasuratorul de apeluri/mesaje initiate/trimise, ora, destinatia, durata convorbirii, pretul. Continutul mesajelor (textul) sau inregistrarea audio a conversatiei, nu ti-o da nimeni, caci procedura este complicata, trebuie sa existe o cerere motivata din partea unui organ de urmarire penala, apoi in urma cererii, un mandat semnat de un judecator, pe baza mandatului se emite o autorizatie catre sri sau cine o face aceste operatiuni tehnice, etc.Mesajele primite, si sterse, le poti recupera din telefon, insa daca nu stii cum, te vor taxa cei ce vor face acest serviciu.  Operatorul tau nu are/nu este disponibila lista cu apelurile/mesajele primite.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...