Jump to content
m1hn34

Cum sa-ti schimbi IP-ul (Fake Ident)

Recommended Posts

Dak vreti sa va schimbati ip-ul f usor si sa aveti o identitate falsa pe net ascunzandu-va in spatele unui VPN va arat o modalitate f simpla...:

intrati pe google si cautati HotSpot Shield...primul site gasit este cel al baietilor de la AnchorFree...downloadati progr si instalati l

nu bifati optiunea de a instala si toolbar ul pt k e total inutil

dupa instalare va apare in taskbar o iconita de culoare rosie...right-click si apasati connect!

pt a verifica totul folositi ip-adress.com care va spune ip ul dar si locatia aproximativa...folositi l inainte si dupa rularea programului si veti obs diferenta !

Observatii:

1. noul ip va fi de america

2.programul este freeware

3.in timpul rularii va aparea cate un banner in partea de sus a site ului vizitat...dispare cand va deconectati

4.poate fi folositor si siteurilor gen YahooTv care limiteaza accesul in functie de ip (programe tv indisponibile pt europa)

sper sa va foloseasca,

m1hn34

Link to comment
Share on other sites

eu va recomand ceva taricel.. proiect.. se numeste TOR.. e o interfata pentru privoxy.. te baga prin 4 servere diferite random atunci cand iti schimbi identitatea... si e f. simplu.. dai doar "change identity".. in cazul in care aveti ceva cunostiinte puteti sa folositi privoxy pentru multe kestii ;)) cURL sa stiti ;)) daca nu va limitati doar la interfata.. tor.. http://www.torproject.org/

Link to comment
Share on other sites

lol.. aveti ceva cu cs.. nu-i asa? pai nush sigur nu am incercat... adica tre' doar o metoda sa gasesti configurarea proxy-ului pe CS.. il pui pe SOCKS 5 privoxy si e gata... nu am incercat... m-am lasat de cs anu trecut.. e simpatic jocu pakt k exista hack-uri... in orice caz pt mine se rezolva simplu in caz de ban.. dau restart la speedtouch si voilla' :))

-aa btw.. nush dak ati observat.. are si plugin pt mozilla :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...