Jump to content
Betit

Stiri IT - Betit.ro

Recommended Posts

Salut,

 

Vreau să vă prezint site-ul www.betit.ro, un site ce a fost înfiinţat în anul 2014. Sper să vedeţi acest site ca un lucru pozitiv şi constructiv, aştept un feedback fără off-topic şi cu reacţii constructive, fără injurii sau similare.

 

O zi bună vă doresc, apropo, doresc ca să aduc mai mult trafic monetizabil (trafic care produce bani, nu trafic adus de roboţi, sau alte programe), dacă cunoaşteţi o metodă bună iar traficul adus de dumneavoastră ajuta la monetizarea site-ului împărţim profitul (pe care l-aţi adus).

Mulţumesc!

Link to comment
Share on other sites

Arata foarte bine! Ce nu-mi place este "Ajuta-ne cu un like!".

 

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=betit.ro

Rezolva problemele de aici.

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/check-my-links/ojkcdipcgfaekbeaelaapakgnjflfglf?hl=en-GB

Poate iti este de folos si extensia asta.

 

https://developer.chrome.com/devtools/docs/network

Check HTTP requests.

 

https://www.betit.ro/sitemap_index.xml

???

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut, multumesc pentru raspunsurile de pana acum.

 

@Jako - Intr-adevar, optimizare trebuie facuta, aceasta va veni pe parcurs. Deocamdata ma bate mai mult SEO Off-page.

@Sandu - Offtopic?

@FarSe - Da, dupa cum ai vazut sunt mai multe categorii printre care si "jocuri", de acolo se trage acel articol.

 

Multumesc frumos de raspunsuri, astept mai multe idei de imbunatatire a site-ului.

Link to comment
Share on other sites

Vrei feedback, na feedback:

Am deschis site-ul tau. Ma declar instant un "never-comeback user". Continutul este foarte superficial. Topicurile sunt foarte variate si slabe in continut.

Sincer nu mi-as pierde timpul pe site-ul tau citind coduri GTA, sau ca " Am ajuns la un nivel mare cu telefoanele ele au memorie mare, dar şi consumă mult. "

 

Fie aduci vizite din SEO (nu vad sa fi facut ceva pe partea de SEO).

Fie aduci vizite din SocialMedia (bafta la click-bait).

 

Estimare monetizare: maxim 5$ pe luna

 

Edit: Nu mai fac un post nou;

200 euro? Nu am mare experienta in domeniu, dar as vrea sa imi explice cineva cum faci 100euro pe luna dintr-un website de genul.

Iti da AdSense 100euro pt 500 de vizite pe luna sau cum functioneaza treaba?

Edited by yoyois
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

eu cred ca ai nevoie de un pic de atentie la exprimare, in rest, e un proiect relativ ok, pentru ce te intereseaza pe tine, adica monetizare. bet vine de la beta banuiesc.

 

voi il criticati pentru continut, in timp ce ziarele mondene au niste redactori semi-analfabeti.

 

de curiozitate cat faci per month din adsense ?

 

dai cu social media, ca o sa iti asigure un boost de trafic.

 

nu te jena sa faci clickbait.

Link to comment
Share on other sites

Buna, multumesc pentru raspunsurile sincere.

 

@yoyois - Deja ai deviat de la subiect cand ai spus estimare monetizare, sa sti ca monetizarea variaza intre 200 si 300 de euro.

 

Nu mă interesează să aduc pe site roboţi sau oamenii pentru a-mi consuma resursele degeaba. Prefer trafic real cu care să monetizez site-ul.

Vreau să fac campanii profitshare avansate, dacă se pricepe cineva să şi crede că mă poate ajuta să fac ceva mai mulţi bani, vă rog să îmi daţi un PM. Voi plăti pentru serviciu, opinii etc, sau dacă vrea vom împărţii venitul.

O zi bună!

PS* Nu va mai luaţi de greşeli gramaticale, recunosc le fac, oricine le face. - îmi asum greşelile.

Edited by Betit
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...