Jump to content
Betit

Mai are rost inscrierea in directoare web?

Recommended Posts

Salut,

Se pare că tot mai mulţi "agenţi SEO" spun că înscrierea în directoare web nu îşi mai are sensul şi că această demers îţi trage site-ul în jos. Ei spunând că cel mai bun mod de a face seo este cumpărarea de advertoriale.

Voi ce spuneţi? Este adevărat, mai merită înscris un site în directoare web, de exemplu eu am un site de IT, acesta ar merita înscris în directoare web? Dacă da, daţi-mi nişte sugestii de directoare web.

Link to comment
Share on other sites

Nu te ajuta cu nimic. 

 

1. Majoritatea link-urilor sunt nofollow si pe sectiuni ale site-ului care nu au nicio putere.

2. Directoarele web sunt ferme de link-uri.

3. Site-ul tau poate aparea langa un altul care vinde medicamente de sculat mandrina. Nu cred ca vrei sa-ti fie site-ul asociat cu maneaua, cancerul tiganesc si medicamentul pentru mandrina. 

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, aelius said:

Nu te ajuta cu nimic. 

 

1. Majoritatea link-urilor sunt nofollow si pe sectiuni ale site-ului care nu au nicio putere.

2. Directoarele web sunt ferme de link-uri.

3. Site-ul tau poate aparea langa un altul care vinde medicamente de sculat mandrina. Nu cred ca vrei sa-ti fie site-ul asociat cu maneaua, cancerul tiganesc si medicamentul pentru mandrina. 

Mulţumesc frumos pentru răspuns. Într-adevăr directoarele web şi-au pierdut din putere, acum cel mai bine este să investesc în link-uri do-follow pe site-uri puternice.

Link to comment
Share on other sites

Daca tot inscrii site-ul in directoare web( nu ti recomand), e bine sa o faci doar cu SCOPUL DE A DIVERSIFICA ANCORELE/ CUVINTELE CHEIE. Vezi si cu site-urile dofollow, e bine sa nu mergi doar pe money keyword/s ci sa domine linkurile spre brand, naked links/ linkuri spre domeniu, etc. Ai mare grija la procentul diversitatii cuvintelor cheie. Daca chiar vrei linkuri dofollow pe site-uri puternice .ro si ai un buget consitent, scrie mi. Am intrati pe ziare.com, adevarul.ro, business24, acasa.ro, etc... in functie si de nisa ta.

 

POATE UNUL DINTRE CELE MAI BUNE TUTORIALE SEO

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...