Jump to content

Recommended Posts

Salut !

Am si eu niste intrebari despre criptomoneda Bitcoin. 

- cum si unde as putea sa-mi fac un wallet sigur fara probleme?

- stiti cumva daca freebitco.in este un site folositor de unde as putea sa fac niste bitcoin, pentru inceput?

-vreun site unde pot cumpara ieftin si vinde scump? 

-stiti vreun tutorial explicit care sa explice bine cum cumperi si vinzi eficient?

-vreun site de unde m-as putea documenta mai mult despre aceasta moneda si riscurile acesteia?

Daca am pus niste intrebari tampite va rog sa ma scuzati.

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt intrebari tampite, dar sunt multe comunitati pe internet unde se discuta mult mai amplu decat ti-ar raspunde cineva aici vreodata.

- eu folosesc blockchain si sunt multumit, daca stii engleza, te descurci sa iti faci wallet

- site-ul ala functioneaza ca neobux, nu o sa te imbogatesti de pe urma lui, sumele 'castigate' nu au valoare.

- localbitcoins e ok, urmareste piata. Coinmarketcap pentru alte monede.

- nu stiu la ce te referi cu 'vinzi si cumperi eficient', tine de pretul bitcoinului, ce suma esti dispus sa investesti si cat sunt dispusi sa iti plateasca oamenii. Te trimit iar pe localbitcoins sa verifici piata.

- cauta pe google o comunitate dedicata discutiilor despre monedele de genul.

Daca vrei sa faci bani din asta, iti trebuie bani si ma refer la faptul ca tu daca vinzi de 50$ nu o sa simti profit pentru ca nu iti poti baga comision astronomic, dar la 1000$ deja vorbim altfel.

Edited by archerise
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, archerise said:

Nu sunt intrebari tampite, dar sunt multe comunitati pe internet unde se discuta mult mai amplu decat ti-ar raspunde cineva aici vreodata.

- eu folosesc blockchain si sunt multumit, daca stii engleza, te descurci sa iti faci wallet

- site-ul ala functioneaza ca neobux, nu o sa te imbogatesti de pe urma lui, sumele 'castigate' nu au valoare.

- localbitcoins e ok, urmareste piata. Coinmarketcap pentru alte monede.

- nu stiu la ce te referi cu 'vinzi si cumperi eficient', tine de pretul bitcoinului, ce suma esti dispus sa investesti si cat sunt dispusi sa iti plateasca oamenii. Te trimit iar pe localbitcoins sa verifici piata.

- cauta pe google o comunitate dedicata discutiilor despre monedele de genul.

Daca vrei sa faci bani din asta, iti trebuie bani si ma refer la faptul ca tu daca vinzi de 50$ nu o sa simti profit pentru ca nu iti poti baga comision astronomic, dar la 1000$ deja vorbim altfel.

mersi de ajutor , o sa urmez sfaturile tale !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...