Jump to content
Zatarra

Ignis ICO and Airdrop

Recommended Posts

Mai pe scurt, toti cei care detin monezi NXT vor primi GRATUIT jumate din numarul lor in noua moneda care se va lansa si se va numi IGNIS.

 

Eu unul am investit ceva banuti pentru a prinde valul (actiunea se va intampla de Craciun) si o vad ca pe o oportunitate buna sa fac ceva profit (toata smecheria ii sa stii cand sa te opresti).

 

Cam asa arata evolutia in ultimele 2 zile a monezii NXT:

 

image.png.ba12d9733c76ea61c5e0f7f4a1a8a423.png

 

image.png.7bbebe57257b90efa651ff1e773ef0d8.png

 

Mai multe detalii gasiti aici:

 

https://www.jelurida.com/ico

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

@Zatarra De unde sunt cele doua grafice luate ca m-ar interesa si pe mine sa pot sa vad asa una vs alta in candlestick ?

 

Am citit si eu ziele trecute si m-am uitat si azi pana acum pe google dupa NXT si next bitcoin si altbitcoin.

Se pare ca (cred ca pe btctalk am citit asta) NXT va creste pana la Craciun sau maxim pana la sfarsitul lunii decembrie, dupa care va scadea la loc.

Xredeam ca moneda asta e inventata de curand dar se pare ca are ceva ani in spate, timp in care tot asa ii canta lumea in strana ca va creste, ca va creste, numai ca ea nu mai reuseste sa creasca. Daca te uiti pe tot traseul din 2013 (cred ca de atunci e) si pana in ziua de azi, are numai zvacniri asa cam o data la 3-6 luni, unde creste pana la maxim 1-2$, dupa care scade la loc si acolo ramane.

Plus de asta, vad ca si pe youtube sunt multi care spun ca nu e gandita bine din start ca e bazata pe un blockchain nu stiu de care (Tanned sau cam asa ceva) si ca de fapt NEO sau Ripple sau IOTA sunt de viitor.

Daca iei graficul pe diferite perioade, mie mi se pare ca NU inspira deloc incredere:

ofrspUn.png

nhX9N6u.png

XXWp8uG.png

 

Parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

@Che Da, ai dreptate, nu e cea mai grozava moneda, dar eu investesc in ce poate sa faca ci investesc in momentum. Va creste deoarece de Craciun se vor distribui gratis monezi IGNIS pentru cei care detin NXT, dupa care va scadea la loc.

 

Primul grafic e de pe Poloniex iar al doilea de pe Bittrex.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Che said:

@Zatarra De unde sunt cele doua grafice luate ca m-ar interesa si pe mine sa pot sa vad asa una vs alta in candlestick ?

 

Am citit si eu ziele trecute si m-am uitat si azi pana acum pe google dupa NXT si next bitcoin si altbitcoin.

Se pare ca (cred ca pe btctalk am citit asta) NXT va creste pana la Craciun sau maxim pana la sfarsitul lunii decembrie, dupa care va scadea la loc.

Xredeam ca moneda asta e inventata de curand dar se pare ca are ceva ani in spate, timp in care tot asa ii canta lumea in strana ca va creste, ca va creste, numai ca ea nu mai reuseste sa creasca. Daca te uiti pe tot traseul din 2013 (cred ca de atunci e) si pana in ziua de azi, are numai zvacniri asa cam o data la 3-6 luni, unde creste pana la maxim 1-2$, dupa care scade la loc si acolo ramane.

Plus de asta, vad ca si pe youtube sunt multi care spun ca nu e gandita bine din start ca e bazata pe un blockchain nu stiu de care (Tanned sau cam asa ceva) si ca de fapt NEO sau Ripple sau IOTA sunt de viitor.

Daca iei graficul pe diferite perioade, mie mi se pare ca NU inspira deloc incredere:

ofrspUn.png

 

 

 

Parerea mea.

 

@Che ia ghici ce fac scalpari dupa ce au cumparat la sub 0.1 si a ajuns la 0.2, 100% crestere?

VAND

Si cand incep sa vanda, aka cash in, ce se intampla cu pretul?

SCADE

Nu ii asa greu de inteles

 

For normal goods, and a normal market, there are four basic laws that determine the change in the market, if either supply or demand changes:

 

If the demand increases, and the supply remains the same, there will be a shortage. This will mean the price will increase.

If the demand decreases, and the supply remains the same, there will be a surplus. This will mean the price will go down.

If the supply increases, and the demand remains the same, there will be a surplus, and the price will go down.

If the supply decreases, and the demand remains the same, there will be a shortage, and the price will increase.

 

https://simple.wikipedia.org/wiki/Supply_and_demand

 

Normal Ignis-ul nu va avea viata lunga din moment ce supply-ul va creste al naibii de mult si nu stiu cine va acoperi prin demand.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...