Jump to content
Ichygo

SecureWorks

Recommended Posts

Salut,

 

Am fost si eu sunat ieri pt programul lor de internship pentru Jr. IT Security Analyst. Pe minunatul program 12/24 12/48.

M-ar interesa daca aveti informatii cu privire la salariu.

Din ce am citit pe alte site-uri, faptul ca lucrezi pe acel minunat program ai avea un spor cam de 30%.

Am mai vazut un review lasat de un Senior IT Security Analyst in care mentiona minunatul salariu de 1.000 Euro. Sincer, mi se pare putin pentru un Senior.

 

@Nytro poti sa ne luminezi un pic ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gigiRoman said:

Aha. Acum inteleg de ce s-au racit atunci cand m-au intrebat de salariu.

Inseamna ca la junior salariul e cat al unui lucrator la mac. Asta daca iti faci turele.

"Al doilea interviu l-am dat cu 2 manageri de unde am aflat ca postul de Senior security analist la ei e de fapt Junior :) si peste pozitia asta mai era security adviser si senior security adviser.Oare nu puteau sa zica de la inceput ca postul e de Junior security analist sau suna mai bine Senior security analist ?"
https://www.undelucram.ro/interviuri-secureworks-totul-despre-mediul-de-lucru-6099

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, gaddafi said:

"Al doilea interviu l-am dat cu 2 manageri de unde am aflat ca postul de Senior security analist la ei e de fapt Junior :) si peste pozitia asta mai era security adviser si senior security adviser.Oare nu puteau sa zica de la inceput ca postul e de Junior security analist sau suna mai bine Senior security analist ?"
https://www.undelucram.ro/interviuri-secureworks-totul-despre-mediul-de-lucru-6099

Acolo am citit si eu :))

 

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca programul este de 12/24 12/48, dar nu stiu nimic de salariu. Stiam ca se platesc bine turele si colegii (de pe vremea cand lucram acolo) erau multumiti. 

Acum depinde si de voi. Daca sunteti la inceput, e o buna oportunitate de a intra in domeniul "security". Daca aveti ceva experienta, va puteti gasi altceva. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nytro said:

Stiu ca programul este de 12/24 12/48, dar nu stiu nimic de salariu. Stiam ca se platesc bine turele si colegii (de pe vremea cand lucram acolo) erau multumiti. 

Acum depinde si de voi. Daca sunteti la inceput, e o buna oportunitate de a intra in domeniul "security". Daca aveti ceva experienta, va puteti gasi altceva. 

O sa ma duc la testare, va tin la curent.

Mersi @Nytro

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Din cate am auzit de la altii, intre 5000-7000 net pentru cei care fac ture, in functie de experienta si cunostinte. Interviul cica ar fi din ComTIA Security. Tot din cate am auzit, ceea ce fac cei de acolo(cei care sunt in turele respective, in rest nu stiu) e un fel de NOC pe securitate, poate un fel de incident response.

 

LE:Personal nu cunosc ce se intampla pe acolo si nici nu pot garanta in vreun fel zvonurile astea.

Edited by xzsdyx
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...