Jump to content
h3ktor

Clone Iphone app

Recommended Posts

Buna la toata lumea ! Dupa cum m-am prezentat anterior ma aflu in Islanda la munca si pe linga toate problemele si cheltuelile cu care m-a confrunt zi de zi , mi-as dori daca e posibil sa -mi pot rezolva aici mica mea problema. In fiecare zi trebuie sa iau autobusul spre munca , iar un bilet de calatorie valabil 1 h costa 470 iskr~ 4$.

Iar cand ma intorc de la servici mai cumpar un bilet. Pe luna doar pe autobus cheltui 240$.

Programa pe care o folosesc se numeste straeto.

Site ul oficial www.straeto.is

Deci ce doresc eu ( nu moca) de facut o clona exact ca si programa data, si sa ma pot folosi de ea , sau sa pot opri timpul din aplicatie si ori de cate ori am nevoie sa ma pot folosi .

 

Stiu ca sunt nou pe forum si vin cu cereri dar dupa cum am zis nu e moca .

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut, nu cred ca am inteles exact ce vrei sa faci de fapt.

Din punctul meu de vedere, daca incerci sa pacalesti acel sistem de plati e foarte probabil sa ai probleme mai mari decat 240$ pe luna.

Sunt destul de sigur ca exista un mecanism de validare a calatoriilor care poate fi dificil de pacalit. Chiar si la noi in RO e dificil de pacalit RATB/STB.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu absolut nimic despre islanda, nici n am pus piciorul acolo. Dar, ca peste tot, ar trebui sa existe ride sharing. Ca e prin aplicatii gen uber sau plm, te inhami cu 3 vecini care au aceeasi ruta, tot iesi bine. Acum, tu stii distanta si cat de rentabil e. Mai vezi pe grupuri de romani pe fb ce solutii au gasit, nu poti fi singurul care se confrunta cu asta.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Nytro said:

Salut, nu cred ca am inteles exact ce vrei sa faci de fapt.

Din punctul meu de vedere, daca incerci sa pacalesti acel sistem de plati e foarte probabil sa ai probleme mai mari decat 240$ pe luna.

Sunt destul de sigur ca exista un mecanism de validare a calatoriilor care poate fi dificil de pacalit. Chiar si la noi in RO e dificil de pacalit RATB/STB.

Deci biletul il cumpar online din aplicatie nu de la Ratb/stb. Cea ce doresc eu e o clona a aplicatiei si de fiecare data cand deschid aplicatia sa i-o arat soferului el sa creada ca e cea reala. Hai sa explic cu poze mai detaliat. 

 

https://imgur.com/r2HVktL

 

https://imgur.com/xioqqAp

 

https://imgur.com/eMHALeb

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nytro said:

Nu poti sa ii arati acele poze si gata? 

Totusi, orice ai face, probabil daca se prinde si anunta controlorii/politia e nasol ma gandesc.

pozele nu merg deoarece cand prezinti soferului aplicatia trebuie sa se aprinda camera din fata al telefonului direct in aplicatie si el se vede ca in oglinda. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...