Jump to content
Che

Ajutor: Decriptare requests response.

Recommended Posts

Salut, nu poti sa il decriptezi pentru ca nu e criptat. E probabil un format binar, acei bytes in hex au ceva insemnatate. E dificil sa faci "reversing" pe un astfel de text, poti sa deduci anumite lucruri, dar complet e foarte greu. O solutie ar fi sa stii ce program in genereaza si reverse engineering pe el ar trebui sa spuna cam ce contine fisierul. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2021 at 3:16 PM, Che said:

Buna ziua!

Fac cu python si request o accesare de pagina, un feed de fapt, si primesc acest cod ca si response:

https://pastebin.com/ENgP7zrP

Ma poate ajuta cineva sa-l decriptez, va rog? Vad ca nu e hex ca nu rezulta nimic. Ar trebui sa rezulte niste linkuri, cel putin la asta ma astept.

Multumesc mult!

ai incercat si binar hex? uneori conversia este binara "as byte"

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@MrGrj Am gasit ceva pana la urma pe stackoverflow si este asa cum zicea si Nytro, este un replace custom la acei biti. Nu mai am codul fiindca am decis sa nu-l folosesc si sa folosesc Selenium, l-am cautat si acum dar nu-l mai gasesc. Nu stiu daca o sa mearga cu Selenium ca nu am incercat. Am facut o pauza. Response headers sunt cele obsnuite la accesarea normala din browser.

@lzomedia 1. Nu stiu daca este vreun js care face asta. Nu l-am gasit ca stiu ca m-am uitat. Poate nu am fost atent, poate e criptat, nu stiu.

2. Exita asa ceva? Link? Care ar fi?

3. Ma gandeam sa fac un script care sa adune toate informatiile pentru analiza in scopul crearii de bilete la pariuri, eventual sa fac un site despre asta. Faza este ca de ceva vreme casele de pariuri sunt inchise iar eu online nu am jucat niciodata si nici nu joc fiindca vreau sa am biletul fizic ca simt ca asa ai o siguranta mai mare.

@ardu2222 Stiu ca am incercat din binascii hexlify, unhexlify si toate alea si utf-8 si tot si nu mergea. Gasisem cum se face, trebuie sa faci replace manual cu re.compile(x/fdf etc, "cod de inlocuit") pe stackoverflow dar nu mai dau de script. Oricum, acum mai mergea doar partial fiindca au mai bagat niste custom biti ca sa fie si mai greu de incluit dar banuiesc ca nu e asa de greu ca te uiti in Notepad si vezi ce ai primit versus ce ar trebui sa fie si apoi faci replace. Oricum, m-am gandit sa nu-mi mai bat capul si sa fac direct din Selenium. Daca o sa mearga fiindca nu am incercat.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, lzomedia said:

asta e js care se ocupa de api 

https://www.flashscore.com/x/js/core_2_1912000000.js

din ce vad eu foloseste constantele din js-ul asta 

https://www.flashscore.com/res/_fs/build/constants.87bb9d4.js

deci daca ai chef ai putea sa stai sa iti bati capul 

 

Multumesc frumos pentru tot!

Multumesc mult si pentru API!

Te rog daca mai stii API de acest gen, sa scrii linkurile.

Multumesc!

Pai nu prea imi mai bat capul fiindca am descoperit ca le pot lua cu Selenium, doar ca offline. Nu am incercat online.

Totusi, aceste API, ele de unde isi iau datele? Intreb ca poate le pot lua direct de acolo si eu, fara sa mai platesc ca vad ca trebuie sa platesti lunar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...