Jump to content
HackerFromTheFuture

Cel mai bun setup pentru internet anonymity

Recommended Posts

20 hours ago, menekees said:

 

TOR peste tot nu e chiar safe, si viteza va fi foarte mica.

Cred ca mai bine folosesti un VPN.

 

As vrea sa comentez faptul ca din toate rechizitoriile citite din State si cele din Ro, nu a fost nimenit deanonimizat folosind Tor. Cel putin asa reiese din documentele oficiale. Este posibil ca NSA-ul  sa aibe tehnologia necesara sa deanonimizeze utilizatorii high-value. Insa acele dovezi prin care deanonimizeaza utilizatorii sa fie folosite ca si intelligence, nu ca si dovada prin documente/procese.

 

Deasemenea mai mult decat sigur ca Tor hidden services poate fi deanonimizat intr-o perioada de timp gen X saptamani/luni. Dar la fel, nu au fost folosite ca dovezi in rechizitorii

 

Paul,

Edited by HackerFromTheFuture
Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa existe administratori in 17 tari. Se vede foarte clar ca descinderile au fost ori la clienti ori la vanzatori.

Deasemenea adresa Tor e functionala. Asta inseamna ca serverul e up si doar domeniul a fost confiscat.

LE Cred ca au setup foarte bun. Utilizatorii nu.

 

Personal as suspecta urmatorul scenariu: Au identificat serverul (si greu sincer ca era pe clearnet). S-au dus cu mandat. Au facut MITM o luna, doua. Au identificat 100 de clienti. Si boom au schimbat ns-urile. Mare stire.

Edited by HackerFromTheFuture
Link to comment
Share on other sites

On 3/27/2023 at 6:20 AM, HackerFromTheFuture said:

 

Tails nu salveaza datele. Poate ai nevoie sa salvezi diverse date. Pentru asta e recomandat un SD Card / Stick USB si sa il criptezi.

 

Tor e bun. Mai bine mai incet si mai sigur.

Tor e praf,poate la siguranta e top dar orice accesezi pe net va trebui sa completezi tot felul de texte,imagini etc,stai 20 de minute pana intri pe un site

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...