Jump to content
andrei96928

Cum sa dai rename la cosul de gunoi?

Recommended Posts

Vreau sa va arat cum se da rename la cosul de gunoi desi pare o prostie:D:D.

Start->Run->regedit->HKEY_CLASSES_ROOT->CLSID->{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}(bafta:D)->ShellFolder si in dreapta este un fisier numit Attributes...dati pe el click-drepta->Modify Binary Data in care for fi numerele 0000 40 01 00 20 si la 40 inlocuiti cu 70 apoi dati ok.Acum puteti da rename la Recycle Bin:D:D:D.(poate uni stiati:D)

Link to comment
Share on other sites

@andrei stai linistit ca nu merge.Singuru lucru care poti sa-l faci e sa stergi tot acel CLSID....partea cu {654FF...} inclusiv subfolderele si inchizi registri...

Dupa un refresh o sa vezi ca nu mai apare numele "recycle bin" ci numai Iconu...Poti sterge acel icon cu un simplu delete.Si asa ti-ai sters cosul de gunoi.Dupa asta tot ce stergi va fi sters ca si cum ai fi dat SHIFT+DEL.

Link to comment
Share on other sites

HKEY_CLASSES_ROOTCLSID{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}>ShellFolder>Attributes>si aicea este greseala fiindca ei scriau 50.01.00.20 dar nu siau dat seama ca e vorba de un fel de cod care 50 reprezinta P si calculatorul nu recunostea nici o functie in meniu incepand cu p si de aceea yo mam gandit si am observat asta si am scris in loc de 50.01.00.20 am scris 52.01.00.20 si a mers .Incercati si voi si o sa vedeti.

Edited by SlicK
Link to comment
Share on other sites

Ce aveti ma cu saracu Andrei , a venit si el cu un tutorial, a vrut sa ajute comunitatea, si voi radeti de el?

Diablo tutorialul este de folos pentru unii. Daca nu ti se pare folositor tutorialul numai face atat off topic.

Multumesc pentru tutorial am redenumit Recycle Bin cu "Trocu lui Diablo"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...