Jump to content
LiviuCool

Farse pentru prieteni

Recommended Posts

Vreau sa fac niste farse la prieteni si nu am decat o singura idee: ii sun si le dau sa vorbeasca cu o inregistrare. Erau cateva inregistrari cu o fata care te invita in mall sau una cu un baiat care vroia sa o dea parte in parte cu tine prin Bucuresti pe undeva....etc(in acea inregistrare in care sa vorbeasca numai cel care suna.....).

Ma ajuta careva, stiti unde sa le gasesc? Sau poate aveti alte ideei....Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Iti dau eu o farsa,dar o poti face numai pe computer.Este una mai veche din pacare...

1)Creeaza un fisier Shortcut si scrie in el: shutdown -s -t 30 -c "aici scrii ce vrei"

2)In urmatoarea casuta scrii titlul shortcut-ului

3)Dupa ce il salvezi schimba icoana cu ce vrei

4)Asta e tot daca iti este lene poti downloada gata facut fisierul de aici:

http://rapidshare.com/files/219741421/Fisier.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Mai, omu e cat se poate de serios, exista cateva dinastea de am reusit sa scoatem din minti niste prieteni.Si eu le caut. Din pacate nu stiu unde le poti gasi. Una e asta (google: alo cu maria va rog):

http://www.trilulilu.ro/below_zero/9f666ecd9858d5

O pui pe telefon si rogi un prieten sa vorbeasca cu tat-su lu Maria ca sa ti-o dea la telefon (chipurile iti cunoaste vocea). Si chipurile ai dat pe speaker.

Totusi, merge la offtopic

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Buna... am vazut topicu asta asa din intamplare si am zis sa postez si eu o idee traznita...

Eu am in general minute in orange...si mai am un orange (al unui prieten,cand iesim afara)

De pe un telefon sunam la un numar... si de pe celalalt telefon apelam alt numar... cand raspunde persoana si de la telefonu 1 si de la 2 punem pe speaker si ascultam in liniste cum se injura cele 2 persoane ... si se contrazic una pe cealalta care a sunat prima...

Sau alta:

Sunati la un numar si spuneti asa: Buna sunt George si am un mesaj pentru Ionut... (persoana iti va spune ca acolo nu este nici un ionut bla bla bla...) iti ceri scuze si revi peste 1 minut:)) tot cu textu cu george...si ii spuneti atunci nr de telefon si o sa zica da ok... si atunci lasi mesaju... ("cheia este sub presh(covor)") si multumesti si inchizi:)))

Peste 5 minute suni si zici: Buna sunt Ionut ,nu am vreun mesaj de la George?:)))persoana iti spune ca mesaju e: Cheia este sub presh(covor)" atunci tu ii zici ca nu a zis nimic de bani si incepi sa il certi pe individ ca sa iti zica tot mesaju ca e vorba si de o suma de bani si alea alea....

Bafta;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...