Jump to content
altul

Avertizor Seismic pt. Romania

Recommended Posts

wssss.jpg

http://www.fotonsas.ro/

Fratilor pana aici a fost .....

Au bagat semaforul cu plata 20RON pe luna pt. bullshit-ul ala !

noidee te rog sa modifici linkul sa scoti de la download linkul de la rapidshare....

asta este traim in romania orice panarama tre sa scoata bani din orice...

au mai bagat si avertizare prin sms chiar daca inainte de un seism si in timpul unuia nu functioneaza retelele GSM pret 15 EURO /luna!

tinand cont ca programul functioneaza pe o anumita caracteristica inca mai este bun deocamdata si fara plata/abonament poate cineva il muta la o rubrica M.A.I restransa....

Nu raspund daca cineva il face public in conditile in care se realizeaza un prejudiciu acum ca este platit, cu abonament eu am scos link-urile...!

p.s

cine este din bucuresti si poate sa conecteze un pager la un router Cisco ii pun la dispozitie aparatura.

Edited by altul
Link to comment
Share on other sites

Afiseaza semaforul de avertizre.

depinde ce conexiune ai si la ce etaj stai si la ce departare de Vrancea.In general ai cam 25-30 sec inainte..daca stai la mai putin de 200 km de vrancea -5 secunde update-ul programului de la server.

Cam atat deocamdata...cine doreste exces de adrenalina sa se tina de etaj si sa coboare la demisol cu Hancu cu tot eu unul stau la casa si nu imi comvine sa dau autografe pe trotuar de la etaj :D

Edited by altul
Link to comment
Share on other sites

copyright :D

trebuie discutat cu cei in cauza first....

Imi pare rau ca pe rst nu e un curent puternic al Open Source-ului.

Gandeste-te ca poate in 2 ani cineva va gasi topicul asta si va vrea sa faca ceva pe baza programului tau. E dispus sa iti puna numele tau acolo ca sa foloseasca doar o singura functie.

In alta ordine de idei, poate cineva vrea sa il modifice ca sa faca un sunet si nu sa se schimbe o culoare la un semafor. E absurd, nimeni nu sta si se uita mereu la program.

Link to comment
Share on other sites

Fereasca D-zeu pe ce lume traiti ce reverse fratilor ::))) parca ar fi so programul...

Am zis ca pun la dispozitie codul sursa ::)))))

Este de ajuns un hex edit sa vezi cu ce se mananca....nytro e pliktisit deja de programe de genul...

Nu e vorba ca e greu, eu unul nu as avea timp sa il portez pe linux (doar pe asta stau), doar ca ar fi frumos ca mereu sa se faca publica si sursa.

Link to comment
Share on other sites

Programu este dichisit el asha.... da ce ar avea utilitate ar fi o alarma simpla care doar sa urle cand afla ca e seism. Fara semafor fara nika. Ca daca vezi semaforu roshu nu stii cat timp inainte s-a facut roshu si daca nu cumva te prinde pe casa scarii.

Link to comment
Share on other sites

Programu este dichisit el asha.... da ce ar avea utilitate ar fi o alarma simpla care doar sa urle cand afla ca e seism. Fara semafor fara nika. Ca daca vezi semaforu roshu nu stii cat timp inainte s-a facut roshu si daca nu cumva te prinde pe casa scarii.

cine vrea sa dezvolte aplicatia ii pun la dispozitie codul sursa

astept pm pentru cei "nemultumiti" de program ca sa le dau codul sursa.

Link to comment
Share on other sites

In Focsani Vaslui si Iasi au fost victime , atacuri de panica, fracturi, tensiune de spaima cutremurului, in Iasi chair un baiat a fost internat si mai multi cardiaci.Oare daca ei au stiut cu o ora inainte aceste lucruri mai existau.?

Nu cred ca romanu e asa imbecil incat sa creeze panica pe acest subiect, sa se arunce de la balcon sa faca ce zic ei in caz ca anunta....eu cred ca doar o sa evita situatii neplcaute in caz ca avertizeaza inainte...este un gest omenesc pana la urma!

Dar politica ramane politica....o sa vedeti in cazul Pig Flu in care antidotul este un banal aliment ingerat zi de zi...de anumite persoane

am fost in Valley of Anahuac in Mexic acum o saptamana si situatia e diferita de ce se spune in media...nu sunt reporter am fost sa duc doua curve acolo

ce poti sa mai zici daca politia bate civilii e grav in romania securisti sunt la putere !

Edited by altul
Link to comment
Share on other sites

In Focsani Vaslui si Iasi au fost victime , atacuri de panica, fracturi, tensiune de spaima cutremurului, in Iasi chair un baiat a fost internat si mai multi cardiaci.Oare daca ei au stiut cu o ora inainte aceste lucruri mai existau.?

Nu cred ca romanu e asa imbecil incat sa creeze panica pe acest subiect, sa se arunce de la balcon sa faca ce zic ei in caz ca anunta....eu cred ca doar o sa evita situatii neplcaute in caz ca avertizeaza inainte...este un gest omenesc pana la urma!

Dar politica ramane politica....o sa vedeti in cazul Pig Flu in care antidotul este un banal aliment ingerat zi de zi...de anumite persoane

am fost in Valley of Anahuac in Mexic acum o saptamana si situatia e diferita de ce se spune in media...nu sunt reporter am fost sa duc doua curve acolo

ce poti sa mai zici daca politia bate civilii e grav in romania securisti sunt la putere !

Cred ca sunt organisme internationale care isi iau responsabilitatea mai in serios ca cele romanesti.

Link to comment
Share on other sites

Programu este dichisit el asha.... da ce ar avea utilitate ar fi o alarma simpla care doar sa urle cand afla ca e seism. Fara semafor fara nika. Ca daca vezi semaforu roshu nu stii cat timp inainte s-a facut roshu si daca nu cumva te prinde pe casa scarii.

are dreptate din acest motiv am dat codul sursa...

totusi in regiunea de nord est a tarii ai 30-40 secunde sigur pentru alarma daca cei de la fotonas au bunavointa sa faca un gest omenesc sa anunte pentru un seism major.

nu cred ca sunt singurul care cunoaste vb6..puteti sa eliminati cele 2 erori din program si sa folositi axele pentru diferentierea culorilor pentru alerta sonora, sms ,ymess..etc

P.s : SMS nu cred ca o sa functioneze cu retelele din romania ::))))

Daca cineva chiar are nevoie de programul upgradat sa-mi zica pentru a scrie o versiune noua...daca nimeni nu are nevoie nu are rost ....

Edited by altul
Link to comment
Share on other sites

Daca cineva chiar are nevoie de programul upgradat sa-mi zica pentru a scrie o versiune noua...daca nimeni nu are nevoie nu are rost ....

daca pui si alerta sonora, sms ,ymess..etc. Da

Daca nu, chiar ca nu are rost sa te chinui :))

Poate altadata,cand nu o avea cineva ce face.

Link to comment
Share on other sites

Inseamna amplificarea vibratiilor existente in timp real, ex, asa se poate vedea mai bine un cutremur, cand sar acele p'akolo la hight amp, ca nebunele e cutremur, si ceva mai slab la low, cauta pe google seismograf si vezi care-i trb, am gasit si imagini cu cuttemur de pe 25 prins pe seismograf si appoi faci diferenta ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...