Jump to content
daatdraqq

Stargate Universe

Recommended Posts

loki eu nu gust umorul britanic, mi se par idioti... singurele filmele britanice care imi plac sunt cele de actiune/politiste gen mi5, agent 007, taxi etc... (care cred ca au coproductie americana)

ce mi-a placut si am vazut luna trecuta e seria doctor house (nu e sf) acum dupa ce termin firefly o sa incep sa caut serii de actiune... (eu le vad direct online nu ma obosesc sa le trag pe pc)

revenind ontopic, sgu intr-adevar a fost mare parte lalait, as zice ca e varianta telenovelistica a SG-ului :)) dar totusi inca e ok merita vazut... dar pana la toamna cand or sa mai scoata ei alte episoade cum spuneam vad firefly si apoi nu stiu, caut actiune...

Link to comment
Share on other sites

taxi?? e francez. Replica (cu negresa) e americana, remake prost taxi1. Zici de taxi 1-4?. Celelalte cred ca da, sunt americane. Mie nu imi place comercialul american si il cam evit.

Dr House - Hugh Laurie e britanic (de el ziceam in Black Adder).

La SGU chiar nu am inteles o faza: primul episod avea o tenta de Lost cu aparitia lu tat'su. Probabil asteptau finalul la Lost sa ii dea o importanta. Ce nu mi-a placut era ca puteau lega diverse chestii vechi in episoadele care urmau. Dar lasau ideile balta. Pe cand BSA si Lost chiar pe asta au mizat, sa completeze ideile, si asa au dobandit succes.

Serialul mi-a placut. Doar ca nu am avut rabdare.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Cel mai greu pt mine a fost SGA l-am vazut pe apucate cand era pana m-am decis sa-l iau de pe torente si o saptamana doar atlantis am vazut :)

Universe e cam prea labareala,fara actiune,fara feeling,bine macar ca la ultimile episoade ne-au iertat cu acea perioada de muzica.Daca ascult sau vreau sa ascult o melodie,ascult muzica,nu ma uit la un episod sa ascult o melodie.

Potential au dar cred ca e criza si la ei (de idei) ca mergea ceva facut super la o adica.

Vom vedea pe 28-09 parca ce va urma,dar mi-e teama ca o sa fie iar o lalaiala de 2 banuti.

Apropo pt cei ce a-ti urmarit atlantis,nu a ramas cumva in ... aer? SG1 au mai facut 2 filme sa dreaga situatia dar Atlantis? vorba noastra,a ramas ca-n tren .

Link to comment
Share on other sites

penultimul episod din SGA a fost cel mai ratat episod din tot SG 1+A, mai ratat decat toate ratarile SGU. Si l-au facut sa inceapa un final.

Sper sa nu fie de asteptat din partea SGU - cand o sa ma mai uit am sa incep sa studiez si scenaristii pe IMDB sa inteleg unde vor sa bata si daca se merita.

Apropo: au facut 2 filme, au avut apoi intentia sa scoata ceva care ar fi continuat atlantisu. Dar au renuntat. Am uitat titluri dar sunt pe net explicate proiecte promise, singurul scapat finalizat e Stargate Resistance (mmorpg). Daca au lansat SGU poate vor incerca sa imbine totul in el. Sau nu.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

am vazut aproape tot ce e in lista asta List of science fiction television programs - Wikipedia, the free encyclopedia pur si simplu nu mai am ce sa vad pe parte de SF...

am inceput sa vad acum actiune si politiste gen CSI, Lie to Me, Doctor House, Dark Angel si altele (le termin repede)

pur si simplu nu mai am ce sa vad...

astept episoade noi din serialul V - 2009 si din Fringe si din Flash Forward da apar asa rar ca uit de ele...

pe la tv ce mai e ? merita sa il bag in priza sa ii dau drumu sau tot numa vechituri?

Link to comment
Share on other sites

pe la tv ce mai e ? merita sa il bag in priza sa ii dau drumu sau tot numa vechituri?

Same old, same old.

Incearca sa te uiti la Scrubs, daca nu l-ai vazut deja. Il gasesti pe VPlay.

Ca si tine, astept V - 2009.

Daca iti place SF-ul britanic, incearca Doctor Who (probabil l-ai vazut deja), asa ca iti recomand Torchwood. E un spin-off si e ceva mai matur decat DW.

Link to comment
Share on other sites

Alte SF-uri bune ar mai fi Andromeda (cred ca l-ai vazut), Farscape si The Outer Limits (trebuie neaparat sa te uiti la el; gasesti pe VPlay). Din pacate niciunul dintre ele nu mai ruleaza acum.

SF-ul nu se mai vinde. O sa vina din urma numai Avatar-uri. Momentan ma uit la Eureka (o productie SyFy care are o idee geniala), Doctor Who (astept Christmas Special), Torchwood (o sa fie reluat in iunie 2011 dupa o pauza de un sezon), SW: Clone Wars (e un cacat, dar e digerabil) si cam atat.

Daca te intereseaza si alte domenii inafara de SF, arunca un ochi pe TBBT (trebuie sa-l vezi), Two and a Half Man, Scrubs, Grey's Anatomy, House M.D., Supernatural etc.

320x240.jpg

Peace and long life.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...