Jump to content
dGtL_hPo6

cel mai bun antivirus

Recommended Posts

kav : de ce ???

resurse consumate : dupa prima scanare care dureaza mai mult, pus si simplu consuma mai putine resurse decat nod32 ! o functie in plus : poti scan doar fisierele care au intrat in computer de la ultima scanare !

update-urile sunt furnizate de kaspersky o data pe zii, chiar si de 2 ori pe zii, dupa caz ! nu cum face norton-ul update la vreo 2-3 zile ! :D sper ca v-am convins :D !

Link to comment
Share on other sites

Shocker wrote: De ce sa folosesti 2 astfel de utilitare de producatori diferiti, cand poti sa folosesti AV si FW de acelasi producator, gen McAfee Internet Security ... ?

pentru ca ofera o protectie mai mare:

nod32 ca antivirus e mai bun decat AV zone alarm

insa firewallu d la zone labs e mai bun decat cel inexistent de la eset

deci faci o comb perfecta:AV nod 32+Firewall Zone alarm e mai bine decat AV zone alarm+Firewall zone alarm :D

Concluzia e ca de ce sa folosesti un pachet d la un singur producator si care e BUN cand poti sa folosesti o combinatie intre produse care sa fie FOARTE BUNA :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Shocker wrote: Spui asta in asa fel incat pare ca ai testat toate AV-urile si FW-urile posibile, si pachetele de la acelasi producator, si ai tras concluzia ca NOD32 si ZA sunt cele mai bune. Insa asta cu siguranta nu s-a intamplat, deci nu poti spune ca aia e cea mai buna "combinatie"

Shocker asta ma dat pe spate...ai dreptate...nu ma testat toate av-urile...psihicul uman este insa foarte vast...poate k spun asta din cauza k mi se PARE k asa e...anyway io imi sustin ideea...dar u ce ai d spus?care crezi tu k e cel mai bun pachet?

Link to comment
Share on other sites

Shocker wrote: Hmmm eu unul zic ca McAfee Internet Security isi face treaba foarte bine. (AV+FW +Optional: SpamKiller)

poate ca asa e...insa tinand cont de opinia populatie RSTniene se vede clar k nod32 si kav conduc...si se pare k McAfee are doar un vot si cred k e al tau...insa asa cum ai zis shocker nu a trestat nimeni toate avurile...

Link to comment
Share on other sites

HackNight wrote: Sincer sa fiu nu am folosit never NOD 32 , acum am Kaspersky ... am avut si eu Bitdefender si.... SUX RAU DE TOT !!! :P

Daca nu ai folosit de unde stii ca nu e bun?ai vreo dovada?si asa cum a zis si Shocker ai testat u toate avurile si ai descoperit ca Kaspersky e cel mai bun?

Link to comment
Share on other sites

flyppy wrote:
HackNight wrote: Sincer sa fiu nu am folosit never NOD 32 , acum am Kaspersky ... am avut si eu Bitdefender si.... SUX RAU DE TOT !!! :P

Daca nu ai folosit de unde stii ca nu e bun?ai vreo dovada?si asa cum a zis si Shocker ai testat u toate avurile si ai descoperit ca Kaspersky e cel mai bun?

Flyppy esti idiot ?! :| :@

1. El a zis ca Bitdefender sux rau de tot si nu NOD32 [doh]

2. N-a zis ca Kaspersky e cel mai bun a zis ca asta foloseste el [double doh]

Noh nu ti-ar strica niste ochelari ceva...

Link to comment
Share on other sites

Flyppy esti idiot ?!

1. El a zis ca Bitdefender sux rau de tot si nu NOD32 [doh]

2. N-a zis ca Kaspersky e cel mai bun a zis ca asta foloseste el [double doh]

Noh nu ti-ar strica niste ochelari ceva...

aham...scuzama...ai dreptate in ultima vreme ma dor ochii rau d tot...plus k yo nu is intra 9-a k sa fac logik...deh asta e me stupid...

sa editez postu ala?

Link to comment
Share on other sites

Shocker wrote: Hmmm de curand am trecut la Kaspersky Internet Security Suite 6.0 [am zis sa incerc si alte AV+FW`uri sa vad ce e de capul lor] si pana acum sunt multumit de el, plus ca are niste 'chestii' in plus: Code injection protection, realtime registry scaning, etc :D

dap aici ai dreptate...nod32 nu prea are facilitati...

Link to comment
Share on other sites

am folosit kav personal pro 4.5 si am trecut la nod 32. era f bun, dar am intalnit situatii in care detecta virusul dar nu iti lasa decat optiunea de a-l carantina sau a-l lasa in pace.am trecut iat la kav6 si proactive defens-ul activat + look n stop firewall cu enhanced ruleset + boclean = dpmdv imbatabil.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...