Jump to content
hozarares

Phreaking ( idei puse in practica )

Recommended Posts

Nu prea este nimic scris despre telefonia fixa ci doar sms`bomber`uri pt moleculare asa ca am rememorat ceva de mai demult, ceva ce inca functioneaza.

Am testat din nou in seara asta "un bug" dupa ce gasisem in email un logo in care ii explicam "fratelui" meu de peste Prut ca Olanda este FULL OF SHIT !!!

In 2000 dupa ce am terminat armata am fost plecat in Olanda cam 1 an.De`acolo am vb. telefonic GRATIS cu "fratele" de peste Prut foarte simplu.

In vara anului 2000 ne gandeam cum sa "furam" si sa "stocam" la propriu frecventa de trimitere al unei cartele cu unitati pt telefoanele publice si frecventa de primire din unitatea telefonica.

Rezultatul ideii fiind urmatorul : se introduce cartela de telefon in unitatea telefonica, se formeaza numarul, apelantul raspunde dupa care se introduce o folie de plastic ( ATENTIE ) care sunt folosite pentru radiografii la plamani , de marimea cartelei pe partea cu cipul.Se scoate apoi usor cartela, et voila, semnalul cartelei ramane "stocat" pe folia de plastic.Unitatile din cartela raman aceleasi mai putin conectarea.

Nu au ramas urme ca nu poate sa iradieze un rahat atat de mic in schimb era foarte calda.

Nu o introduceti dur folia de plastic ca semnalul se intrerupe.

Nu am testat in Romania chestia asta decat cand m`am intors din Olanda in anul 2001 si aseara pe la ora 22:30 - 23:00

Stiti de ce chestiile astea merg ? Pentru ca nu`s testate !!!

P.S. Chestia cu fluieratu` ( frecventa lu` Mitnick ) nu o scrieti ca era veche dinainte de `89.

Scrieti chestii care pot fi testate si au rezultatul scontat, adica sa vb gratis.

Link to comment
Share on other sites

Si totusi, care e faza cu fluieratu' ?

bluebox (wiki)

Blue box - Wikipedia, the free encyclopedia

However, contrary to numerous stories, before finding the articles in the Bell System Technical Journal it was discovered by many, some very unintentionally and to their annoyance, that some Bell System trunks could be reset by a 2600 Hz tone. Joe Engressia (known as Joybubbles) accidentally discovered it at the age of 7 by whistling (with his mouth).[2] He and other famous phone phreaks such as "Bill from New York" and "The Glitch", trained themselves to whistle 2600 Hz (which would reset trunks). They also learned how to route phone calls by causing trunks to flash in certain patterns.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...