Jump to content
yceman

Bacalaureat Informatica

Recommended Posts

tocmai am facut meditatii pentru bac cu o tipa buna mmmmm...

numai la word, powerpoin si access nu ma gandeam... acum astept sa imi zica cat a luat...

Cam asa ceva! A fost nespus de usor si oricum la noi copiau astia cu stick-urile USB pe rupte ! Eu am luat experimentat :)) (97 din 100)

@Birkoff da la ce te puteai astepta de la aceasta proba, sa iti dea programare? :D

Nu avea cum sa dea ceva mai greu ca nici macar nu e Informatica, e T.I.C.

Link to comment
Share on other sites

Da

Se da si atestat si bac la info

Din cate am inteles atestatu' e un plus pentru facultate si angajare

hmm pentru facultate nu cred ca ajuta cu ceva, nu mi-au cerut diploma si nu mi-au oferit nimic pentru ea (bursa sau cazare).

la angajare e pentru a demonstra ca esti pe domeniu, daca nu ai fost pe profil si nu ai atestat, se fac niste cursuri (cred ca putina operare) care iti ofera acelasi statut.

Posibil bac-ul sa fie simplu, proba fiind in scopul "alfabetizarii". Nu cumva a inceput sa fie materie obligatorie si la alte profile decat informatica? Ca nu-s la curent cu ce au mai schimbat astia.

(Hmm - cine naiba mai foloseste Access?)

Putin Microsoft word , niste intrebari gen ce este procesoru , hard`u , monitoru , etc. Primesti diploma ca esti experimentat la informatica.

E corect nu ? :-??

Ala e atestatul. Diploma de bac iti arata doar ca ai terminat liceul, indiferent la ce materii ai dat. Limba straina mai e importanta in facultate, ca acolo materia respectiva e facultativa sau obligatorie in functie de bac.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

- se da competente digitale - s-a dat deja

- atestat - e optional ( ajuta la angajare si nu mai stiu ce cacat )

am spart ieri atestatul.ro si atestateinformatica.ro ; Atestatele nu se aflau pana pe serverele respectiva insa am reusit sa fur pana la urma atestatele lor cu ceva noroc. Pacat ca is undele is cam modeste.

edit : hmm vad ca, cei de la atestatul.ro si-au dat seama si au sters db-u.

- mai e si bac la info pentru cei care au ales optiunea respectiva

Edited by lamisto
Link to comment
Share on other sites

am luat si eu experimentat la proba asta de cacat...atestatu il fac,desigur.proiectu meu consta intr-o prezentare apartinand de domeniul astronomiei si ceva programare html+php+mysql.prezentarea o realizez in borland c builder(programare c + interfata grafica).pacat de de anu viitor se scoate informatica ca materie.idiots

Link to comment
Share on other sites

am luat si eu experimentat la proba asta de cacat...atestatu il fac,desigur.proiectu meu consta intr-o prezentare apartinand de domeniul astronomiei si ceva programare html+php+mysql.prezentarea o realizez in borland c builder(programare c + interfata grafica).pacat de de anu viitor se scoate informatica ca materie.idiots

pe mn idiotzii abia lunea kre vine m`au programat :-??

Link to comment
Share on other sites

Si inca nu so umplut forum-ul de la Ministerul Invatamantului cu copii inteligenti care se plang ca au luat note mari pe copiat?

Ai mare dreptate!

Eu am in clasa niste bombe ca nici nu stiau sa faca un nou notepad in care sa isi scrie numele si numarul calculatorului si au luat acelasi punctaj ca cei cu adevarat buni...si cate altele nu mai sunt de zis in legatura cu acest bacalaureat.

Cu siguranta proba la limba straina va fi ca si cea de la limba romana si T.I.C. si toti analfabetii si incompetentii vor avea "nivele ridicate de cunostinta" in toate domeniile studiate!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...