Jump to content
ronin33dan

Al doilea imn al ROMANIEI!!!

Recommended Posts

Daca vreti si voi sa faceti ceva si sa dovediti ceva ptr ROMANIA acum este momentul!!! Daca nu acum , atunci cand???? Mai puteti rabda, atunci ramaneti ceea ce ati fost tot timpul"niste oi" !! Admin......daca ai ceva impotriva la ce am zis mai sus ...da-mi BAN daca nu , fa si tu ceva si promoveaza mai departe , este unica noastra sansa de a ne ridica din rahatul in care traim !!! Nu conteaza ce stii ce faci sau ce esti atat cat esti ROMAN si ai respect ptr tarisoara asta .....FA CEVA !!!!
Link to comment
Share on other sites

Nu contest ca nu a mai fost ...dar in situatia actuala daca nu luam atitudine vor veni si altele si altele si tot asa si ne vom duce DRACULUI pana la urma noi si copiii nostri neNASCUTI !!! Daca acrezi ca am gresit ignora, daca totusi crezi catusi de putin in ce-a mai ramas din ROMANIA noastra te rog ia atitudine si promoveaza acest videoclip ca al doilea IMN AL ROMANIEI !!! Este poate unica sansa a noastra a nostra de a ne face auziti....noi ce-i multi !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ia-o mai usor vere . Inteleg starea in care te afli, dar totusi mai calmeaza-te putin . Imnul nostru actual mi se pare destul de bun si el, adica citeste putin versurile :

De?teapt?-te, române, din somnul cel de moarte,
În care te-adâncir? barbarii de tirani!
Acum ori niciodat? croie?te-?i alt? soarte,
La care s? se-nchine ?i cruzii t?i du?mani!

Acum ori niciodat? s? d?m dovezi la lume
C?-n aste mâni mai curge un sânge de roman,
?i c?-n a noastre piepturi p?str?m cu fal?-un nume
Triumf?tor în lupte, un nume de Traian!

Privi?i, m?re?e umbre, Mihai, ?tefan, Corvine,
Româna na?iune, ai vo?tri str?nepo?i,
Cu bra?ele armate, cu focul vostru-n vine,
„Via??-n libertate ori moarte!” strig? to?i.

Preo?i, cu cruce-n frunte! c?ci oastea e cre?tin?,
Deviza-i libertate ?i scopul ei preasfânt.
Murim mai bine-n lupt?, cu glorie deplin?,
Decât s? fim sclavi iar??i în vechiul nost' p?mânt!

Daca am schimba imnul, oricat de mult ar scuipa adevarul in fata, ce crezi ca s-ar intampla ? Nimic . Asta e Romania in care traim si, dupa cum bine stim, trebuie sa ne resemnam ...

Link to comment
Share on other sites

bai copile,tu te auzi?ca strigi la cer sau postezi pe rst despre timpurile prin care trecem e acelasi cacat.Am mai spus,revolutie nu faci pe net,si daca tot vrei sa "FACI CEVA!" dute frate si da-ti foc in fata parlamentului,crezi ca le pasa?

Nu stu`,parerea mea e sa lasati basinile revolutionare si sa incerci sa iti imbunatatesti traiul cum poti,crezi ca daca dai guvernul jos gata?O sa o ducem cu totii ca in eden?

Cat despre imn,wtf?Asculta melodia asta si gandestete putin.

YouTube - Kazi Ploae si Specii - Patria

Link to comment
Share on other sites

bai copile,tu te auzi?ca strigi la cer sau postezi pe rst despre timpurile prin care trecem e acelasi cacat.Am mai spus,revolutie nu faci pe net,si daca tot vrei sa "FACI CEVA!" dute frate si da-ti foc in fata parlamentului,crezi ca le pasa?

Nu stu`,parerea mea e sa lasati basinile revolutionare si sa incerci sa iti imbunatatesti traiul cum poti,crezi ca daca dai guvernul jos gata?O sa o ducem cu totii ca in eden?

Cat despre imn,wtf?Asculta melodia asta si gandestete putin.

YouTube - Kazi Ploae si Specii - Patria

mare dreptate ai frate..

Link to comment
Share on other sites

Sta?i calmi.Noi nu putem face nimic!?sta-i adevaru`,asta e Romania.Eu credeam ca ma uit la desene cand a zis >>chelie<< ala ca o sa mareasca taxele, dar dupaia mi-am dat seama ca asta e realitatea...

PS:Cea ce am spus mai sus este doar parea mea!Nu vreau sa fiu futut la cap pentru asta!

Link to comment
Share on other sites

O s? mai dureze ceva pân? când popoarele care tr?iesc în spa?iul conturat mai jos vor fi unite...

cateromaniiavemaci.png

Da, sunt un optimist - cred c? într-un viitor mai mult sau mai pu?in îndep?rtat vom putea vorbi de "poporul român", nu de ardeleni contra reg??eni contra moldoveni contra olteni contra dobrogeni contra b?n??eni contra [etc.]

Link to comment
Share on other sites

Daca am schimba imnul, oricat de mult ar scuipa adevarul in fata, ce crezi ca s-ar intampla ? Nimic . Asta e Romania in care traim si, dupa cum bine stim, trebuie sa ne resemnam ...

resemneaza`te ca din cauza mentalitatii de genu se alege praful ..

Link to comment
Share on other sites

@ronin33dan, calm ,acorda circumstante atenuante , 90% din utilizatorii internetului in Romania ,daca-i intrebi cine a fost Ceausescu ,vor raspunde ca a fost portar sau fundas la Rapid si cea mai grava problema pe care o au este ca nu au prins masa la terasa sambata trecuta si au ramas banii de la taticu necheltuiti .

Link to comment
Share on other sites

resemneaza`te ca din cauza mentalitatii de genu se alege praful ..

E pacat pentru ca pe forumul asta orice replica ai da tot trebuie sa se trezeasca unu si sa vina cu o replica gen asta de mai sus . E treaba mea ce mentalitate am, nu e problema ta . Daca vrei sa faci ceva pentru tara fa bine si nu te mai lua de alti compatrioti, fiecare are parerea lui si nu trebuie contestata . Poporul i-a ales pe cei de la conducere pentru a face ei asta, sa se ingrijoreze ei pentru noi si nu noi pentru ei . Tin sa cred ca indiferent de ce om ar fi fost in frunte, tara ar fi fost ba la fel ba chiar si mai rau . Nu are cum sa lupte unu singur in fata la toti mogulii statului . Cu timpul ajunge si el sa fie corupt, ca toti ceilalti :)

BTW, nu inteleg de ce va luati atat de ronin33dan, ignorati-l daca va enerveaza, pur si simplu nu cred ca veti creste in ochii cuiva daca tot jigniti membrii forumului . Eu am incercat sa-i explic frumos de ce nu ar merge melodia aceasta ca imn national si nicidecum sa-l jignesc ca altii . Dupa cum puteti vedea, printr-o simpla replica puteti distruge foarte bine moralitatea unui om . El a crezut ca daca am schimba imnul am putea face ceva bun pentru tara asta, alti conducatori alte rahaturi dar dupa cum am scris mai sus, indiferent de cine ar fi in frunte, tara ar fi intr-o situatie ba la fel ba mai rea .

Edited by EastSider
Link to comment
Share on other sites

Mda....Cred ca pana la urma asta este si astia suntem! Cum o spune si istoria o natie de tradatori si puturosi ! Imi cer scuze ca deranjat! Numai de bine !

Din primele posturi as fi zi ca esti doar prost,sunt zeci ca tine pe aici,dar incet incet incep sa cred ca esti foarte prost.

As vrea sa-ti confirm........dar tu nu cred ca stii ce vorbesti !!!

Dobitocule tine minte ....eu am familie, o mica fabricuta de mase plastice ,am un baiat si sunt mandru ca sunt roman !!!

Grija mea este ptr n/doby-toc ca tine care si-au lipit compul de cap si nu vad in stanga si in dreapta.Animal prost eu am postat aici si am ridicat o problema pe care doare pe toata lumea ce gandeste putin si va afecta generatii care vin dupa mine, de-al de tine si copii mei.Eu nu ma gandesc ce-i las baiatului meu ptr ca deja am doua apartamente si ce sa conduca el mai departe, eu imi fac griji ptr nepotul sau nepoata mea care poate se va naste sau nu, asta este treaba !!!! Dar tu in inconstienta ta ..... ramai prost ,dar nu mai fa afirmatii publice, unii chiar se simt jenati de prostia unora.

Esti prea prost ce drk cauti pe acest site anyway???

baiete,daca tu cu fabrica,apartamente iti faci griji ce plm sa mai zic de bunicamea cu salariu de 200 de ron,ce sa mai zic de miile de muritori de foame.

Aa,si inca ceva,cum sa vorbesti de al doilea imn al romaniei cand tu o arzi in limbaj de mess?

Link to comment
Share on other sites

exact asta ma face sa cred ca e doar un dobitoc. de avea alt limbaj as fi zis "poate".

Nu ar avea rost sa te contrazic, sau sa incepem sa ne masuram pula.

Dar la cum te exprimi si ce idei ai ....

Hai, zii serios ... asa e ca nu esti casatorit, nu ai copii, n-ai mai avut o prietena de prin liceu, stai pe Irc pe #romania #swingers si pe #(orasulNatal) si defapt lucrezi la o fabrica de mase plastice ...

Hai pe bune, nu e o rusine.

Ah da ... si pentru cine nu stia .... aia 16% de eram scutiti unii ... s-au dus ... si o sa impoziteze si bonurile. Asta asa ca angajator ma gandeam sa stii.

Edited by temp
Link to comment
Share on other sites

Hai, zii serios ... asa e ca nu esti casatorit, nu ai copii, n-ai mai avut o prietena de prin liceu, stai pe Irc pe #romania #swingers si pe #(orasulNatal) si defapt lucrezi la o fabrica de mase plastice ...

Hai pe bune, nu e o rusine.

Uite ..."Cati ani ai?" Sau inca mai crezi ca toata lumea minte ca tine si este frustata ca nu si-a facut majoratul inca si la ora 21.00 e chemat de mami in casa de la joaca ???!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...