Jump to content
Guest Kabron

Audi A9 ,nanotehnologie

Recommended Posts

Guest Kabron

Ati capatat cateva zgarieturi pe masina? Vopseaua a inceput sa se duca? Aceste probleme nu ar trebui sa mai fie de actualite daca conceptul unui designer spaniol ar ajunge pe piata.

audi-a9.jpg

Daniel Gracia a creat un concept de lux pentru Audi care foloseste nanotehnologie pentru a determina masina sa se repare singura, la propriu. Audi A9 vine echipat cu un sistem de “vopsea electronica” care s-ar mula pe intreaga suprafata a masinii, facand-o sa para ca noua. Proprietarii ar putea schimba chiar si culoarea masini dintr-un foc, apasand doar un buton. Sub capota se afla un motor pe combustie interna alaturi de alte patru motoare electrice. Nimeni altcineva in afara de Audi nu putea sa aleaga un astfel de concept, cu atat mai mult cu cat sloganul companiei nemtesti se traduce prin “Progres prin tehnologie”. Pareri careva? Cand o sa vedem asa ceva heh?

De aici : Low Life | High Tech

Link to comment
Share on other sites

Guest Kabron
N-o sa vedem asa ceva la noi in vecii vecilor, amin. Una din cauzele cele mai importante pentru care n-o so vedem in rromania (intentionat) o constituiesc strazile.

Omule uita-te ce masini sunt in tara intai :)

Link to comment
Share on other sites

frumos ..pacat ca Concept.... sa nu uitam ca si dacia steepe sau cum ii zicea arata misto conceptu...dvd in tetiere..portbagaj ... si pana la urma a iesit esuatu de Duster.

"prea ieftin...la valoarea noastra ! "

Ai condus cumva dacia duster?

Link to comment
Share on other sites

da...am fost la test drive cand sa facut si tombola.... puturoasa ... plastice ieftine ... doar ca e ceva diferit...te simti mai inalt pe sosea...da sincer la $ care costa as prefera santa fe sau oricare alt suv...

& ideea era urmatoarea: ce sa prezentat concept si ce a iesit ...

Edited by yceman
Link to comment
Share on other sites

Mi-a crapat bocul motor la audi 2004, din cauza ca turbina a "supt" tot uleiul din el, 160 mii km la bord reali, scaune incalzite, piele fulll, mi sa dus clima, ce pot sa zic nu mai am incredere in marca asta prefer BMW sau audi vechi pa benzina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...