Jump to content
VictoraSu

PC sau Acvariu?

Recommended Posts

greu nu este de facut carcasa ... dar nu stiu ce fel de lichid este acela de nu afecteaza piesele. Interesant dar si scump pe site-ul lor. Eu unu' nu as da 500$ sa imi fac calculatorul acvariu; poate cine stie asa si ramane in caz de numai merge... :))

Link to comment
Share on other sites

@loki cum sa ventileze lichidul:))n am auzit asta cred ca estetic atat si e ulei o sa ramana asa mult timp daca e bine sigilat:)

si cdromul nu ar scrie/citi si cred ca ar tine mult mai bine pc asa ca e ferit de apa:)

Lichidul nu sta pe loc. Cat timp se invarte il impinge usor mai departe. Oricum nu ziceam ca as crede ca ventilatorul ar fi important in acest caz. Am inteles ca lichidul este izolator termic.

Din aruncand un ochi pe homepage pare o firma de vandut componente PC. Fiind straina teoretic sunt si seriosi, nu e fake. Lichidul nu e apa chioara.

Bebe: din toata lista aia trebe doar lichidul care ziceau ei in film e 60$ - 6 bidoane, nu 500. Lichidul nu l-au schimbat intr-un an. Acvariul la noi e 100-200 lei si daca vrei si o instalatie cu bulbuci am avut una la 6 lei de la petshop.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Arata bine, sigur cu ceva mai multi bani ar putea arata si mai bine dar nu are rost daca iti afecteaza performantele pc-ului. Mai bine pui o carcasa din asta pe langa el, adica sa nu fie in interior, cum sunt alea de la aparatele foto ca sa poata filma sub apa. Ceva de genul ala...

Link to comment
Share on other sites

este detul de veche ideea si n-ai ce sa risti.Uleiul nu conduce electricitare.Acolo bagi tot inafara de hdd si cdrom.Atunci sa vezi overclock nu gluma...dead silent!Lasi doar ventul de la sursa ,si inca unul pe carcasa ca sa creeze un curent in lichid , sa nu se incalzeasca (da de asta se lasa venturile inauntru)Si cu 20l de ulei racesti procesorul , placa de baza , placa video ,sursa si tot! Intrebarea mea: ce ulei e ala mai exact si de unde pot lua...un acvariu de genu am si am de gand sa incerc cu actualul pc dupa ce iau altul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...