Jump to content
Krisler12™

Cati bani ai facut cu situl sau blogul tau ?

Recommended Posts

Off Topic : Benny, o mica intrebare. Am facut rost de SickSubmitter (un fel de Xrumer in mizerie) si m-am pus pe facut backlinkuri. Nu le dau ping, las Google sa le gaseasca, dar vreau sa te intreb cam care este numarul maxim de backlinkuri pe care sa il fac zilnic astfel incat sa nu ma baneze google?

On topic: 0 lei, 0 bani, dar muncesc din greu.

Link to comment
Share on other sites

Off Topic : Benny, o mica intrebare. Am facut rost de SickSubmitter (un fel de Xrumer in mizerie) si m-am pus pe facut backlinkuri. Nu le dau ping, las Google sa le gaseasca, dar vreau sa te intreb cam care este numarul maxim de backlinkuri pe care sa il fac zilnic astfel incat sa nu ma baneze google?

On topic: 0 lei, 0 bani, dar muncesc din greu.

poti sa faci cate vrei nu e nici o limita, stiu oameni care fac pe putin 10k de backlinkuri, da si ping ca o sa dureze pana ti le indexeaza google

Link to comment
Share on other sites

Off Topic : Benny, o mica intrebare. Am facut rost de SickSubmitter (un fel de Xrumer in mizerie) si m-am pus pe facut backlinkuri. Nu le dau ping, las Google sa le gaseasca, dar vreau sa te intreb cam care este numarul maxim de backlinkuri pe care sa il fac zilnic astfel incat sa nu ma baneze google?

On topic: 0 lei, 0 bani, dar muncesc din greu.

Teoretic poti sa faci cate backlink-uri pe zi vrei tu oricum dureaza pana ti le indexeaza google.

Faza e asa ar trebui sa iti selectezi site-urile pe care faci spam pentru backlink, daca sunt spamate deja cu mii de alte site-uri iti face mai mult rau decat bine.

Mai bine un singur backlink bun decat 10 de rahat.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu inteleg, te rog eu frumos explica-mi sa nu raman prost, si te mai rog inca ceva, nu imi mai vorbi urat.

deci ai un site/forum/blog/etc si ai cam 2k de vizite unice pe zi, doar cu impresii, cu vizitatori de romania aduni cam 50 de centi pe zi, sa spunem ca faci o parte din vizitatori sa de-a click pe o reclama deja venitul creste, 10 vizitatori pe zi cu content de asigurari sau altceva ce se plateste bine primesti cam ~20-30 $ pe zi + aia 50 de centi care ii vrei tu, sper sa nu ma pui sa iti desenez

Link to comment
Share on other sites

Din bloguri si siteuri nu prea faci bani multi.Din ilegalitati faci cat vrei,dar nu poti sa ii scoti...

Nu stiu cat de sigur esti de ceea ce zici. Daca tu vrei sa fii atotputernic si sa scoti milioane de euro, intradevar, nu vei putea face asta prea usor din site-uri, insa sume constante ce depasesc mia de euro pe luna, se pot face lejer cu cateva cunostinte bune si munca.

Link to comment
Share on other sites

M-ai inteles gresit,nu ma consider atotputernic ca sa scot milioane de euro,dar de exemplu daca faci cateva pagini scam la carti de credit astea le poti vinde mai departe la altii care se ocupa sa scrie cartile de credit.Si uite ca iasa bani multi(din lucruri ilegale) pe cand dintr-un site/site-uri e mai greu sa te mentii constant la 1000 de euro pe luna.Trebuie sa ai multi vizitatori si ai spus corect cunostinte si munca.

Deci sa nu ma intelegi gresit,eu nu scot milioane de euro,e doar punctul meu de vedere care consta in faptul ca din lucruri ilegale intotdeauna iasa bani multi...asa a fost intotdeauna si asa o sa fie si in viitor.Cel putin Romania asa o vad eu...o sa faci multe sacrificii ca sa poti traii...

PS +1 ptr semnatura ta

Link to comment
Share on other sites

M-ai inteles gresit,nu ma consider atotputernic ca sa scot milioane de euro,dar de exemplu daca faci cateva pagini scam la carti de credit astea le poti vinde mai departe la altii care se ocupa sa scrie cartile de credit.Si uite ca iasa bani multi(din lucruri ilegale) pe cand dintr-un site/site-uri e mai greu sa te mentii constant la 1000 de euro pe luna.Trebuie sa ai multi vizitatori si ai spus corect cunostinte si munca.

Deci sa nu ma intelegi gresit,eu nu scot milioane de euro,e doar punctul meu de vedere care consta in faptul ca din lucruri ilegale intotdeauna iasa bani multi...asa a fost intotdeauna si asa o sa fie si in viitor.Cel putin Romania asa o vad eu...o sa faci multe sacrificii ca sa poti traii...

PS +1 ptr semnatura ta

daca nu postai filozof ramaneai

Link to comment
Share on other sites

M-ai inteles gresit,nu ma consider atotputernic ca sa scot milioane de euro,dar de exemplu daca faci cateva pagini scam la carti de credit astea le poti vinde mai departe la altii care se ocupa sa scrie cartile de credit.Si uite ca iasa bani multi(din lucruri ilegale) pe cand dintr-un site/site-uri e mai greu sa te mentii constant la 1000 de euro pe luna.Trebuie sa ai multi vizitatori si ai spus corect cunostinte si munca.

Deci sa nu ma intelegi gresit,eu nu scot milioane de euro,e doar punctul meu de vedere care consta in faptul ca din lucruri ilegale intotdeauna iasa bani multi...asa a fost intotdeauna si asa o sa fie si in viitor.Cel putin Romania asa o vad eu...o sa faci multe sacrificii ca sa poti traii...

PS +1 ptr semnatura ta

Si cum draq te mentii constant cand faci clone la nush ce cacat de site-uri? Le oferi si update-uri?:|

A da uite ce patesti pentru asta

Hackerii romani au clonat site-ul de plati online al Postei italiene - newz.ro.

Link to comment
Share on other sites

Si cum draq te mentii constant cand faci clone la nush ce cacat de site-uri? Le oferi si update-uri?:|

A da uite ce patesti pentru asta

Hackerii romani au clonat site-ul de plati online al Postei italiene - newz.ro.

Am vazut ce au patit altii,urmaresc in fiecare dimineata presa si stirile despre cei prinsi si invatam din greselile lor.Si nu am zis ca daca furi te mentii constant.Am zis ca e greu sa te mentii constant cand lucrii pe bune.Daca furi nu te mentii constant doar risti sa fii prins.

@raven ia zi de ce ma faci idiot,ofera explicatii pro si contra ca doar deaia e forum.De jignit toti stiu sa jigneasca dar explicati...pauza...

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ce au patit altii,urmaresc in fiecare dimineata presa si stirile despre cei prinsi si invatam din greselile lor.Si nu am zis ca daca furi te mentii constant.Am zis ca e greu sa te mentii constant cand lucrii pe bune.Daca furi nu te mentii constant doar risti sa fii prins.

@raven ia zi de ce ma faci idiot,ofera explicatii pro si contra ca doar deaia e forum.De jignit toti stiu sa jigneasca dar explicati...pauza...

Mai comenteaza tu mult despre furaciuni ca poate te salta si vei fi: "I'm mobile".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...