Jump to content
!_30

Viitor în IT

Recommended Posts

eu creed ca e imposibil sa stai 18 ore pe calculator, sau asa de ambitios sa stai pana la4:00, inebunesti cu atata it,

ce-a spus knight mi se pare cel mai aproape de adevar,

vezi;iti place;incepi;te plictisesti;pleci;continuii cand ai chef;

"Este adev?rat c? lumea real? este interesant?"

hai ca asta e 'no comment'

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare ca discutia bate spre a defini idealul unui om care sa fie bun la toate. Fiecare om este un anumit tip alpha - liderii si cei buni de PR/marketing, beta - cei carora le place sa fie omul din umbra, omega - tipul secretarei. Acest tip nu il mai poti defini la varsta de 15-16 ani cand incepi programarea, el este deja format inca din frageda copilarie. In opinia mea, a avea sau nu viata sociala depinde mult de cum ai fost format pana in acel moment. Deci, acest aspect iese din schema.

@knight ceea ce zici tu se intampla numai atunci cand nu ai o pasiune reala. Daca doar simti un vag extuziasm la inceput si doar atunci, e absolut normal. Si mie mi-ar place sa proiectez o masina de formula 1, dar nu am dezvoltat niciun fel de pasiune inspre domeniul ingineriei aeronautice. Asadar, ma limitez doar la a privi sportul acesta.

Nu inteleg de ce ne ocupam atata, in atatea discutii de acesti script kiddies. Ei exista, vor exista si, probabil, vor fi din ce in ce mai multi din cauza sistemului de imbecilizare. Ceea ce este cert este ca fara oameni slabi nu exista oameni puternici. Este ca si cum am dezbate despre eliminarea tuturor relelor de pe pamant. Nu poti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...