Jump to content
alexarpad2003

Cosmote

Recommended Posts

Incep prin a spune ca sunt doar curios. Nu ca si voi face asa ceva. Am cautat pe gugle, da nu am gasit nimic. Deci povestea sta in felul urmator : Ma sunat un preten acum cam o luna si ma intreabat daca imi trebuie telefon ieftin si nou, ca el il scoate de la cosmote pe abonamente si ca abonamentele nu le plateste nimeni( clar le face pe alte nume ). Nu l-am bagat in seama, ma suna astazi iarasi si imi zice ca a ajuns sa dea multe telefoane saptamanal si daca ma intereseaza. Intrebarea mea este, cum poate Cosmoteul sa fie atat de vulnerabil la capitolul asta ? Cum se face ? Mergi cu acte false ? Dar ce acte ? MA REPET : SUNT DOAR CURIOS

Link to comment
Share on other sites

Guest .TinKode.

Nu trebuie sa fie neaparat vulnerabil, acum multi ani se faceau la Dialog cartele speciale pt cei ce lucrau acolo, si se reincarca automat la un anumit interval de timp cu o anumita suma de bani. Asa si aici. Phreaking

Link to comment
Share on other sites

aoleoooo

-iei o firma la 20 de milioane...cu 0 intrari 0 iesiri..tu esti patron...si incepi sa cumperi telefoane pe firma la abonamente...si o sa vina facturile pe firma...firma nu are nimic ...si o sa iti ia cosmote`u firma ... altceva nu are ce sa iti ia. Da te duci si la vodafone si la orange ca merge treaba peste tot...si iti faci un portbagaj de telefoane! mai iti da si cacaturi gratis ca ai luat de la ei ..bwhahahah =))

-la orange vezi ca no sa iti dea iphone`uri si blackberry ca zice sa depui niste $ ca garantie ca o sa platesti plm ... da altceva iti da

Edited by yceman
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Mosad
aoleoooo

-iei o firma la 20 de milioane...cu 0 intrari 0 iesiri..tu esti patron...si incepi sa cumperi telefoane pe firma la abonamente...si o sa vina facturile pe firma...firma nu are nimic ...si o sa iti ia cosmote`u firma ... altceva nu are ce sa iti ia. Da te duci si la vodafone si la orange ca merge treaba peste tot...si iti faci un portbagaj de telefoane! mai iti da si cacaturi gratis ca ai luat de la ei ..bwhahahah =))

-la orange vezi ca no sa iti dea iphone`uri si blackberry ca zice sa depui niste $ ca garantie ca o sa platesti plm ... da altceva iti da

+1 rep,baiatu' asta stie ce zice

Link to comment
Share on other sites

aoleoooo

-iei o firma la 20 de milioane...cu 0 intrari 0 iesiri..tu esti patron...si incepi sa cumperi telefoane pe firma la abonamente...si o sa vina facturile pe firma...firma nu are nimic ...si o sa iti ia cosmote`u firma ... altceva nu are ce sa iti ia. Da te duci si la vodafone si la orange ca merge treaba peste tot...si iti faci un portbagaj de telefoane! mai iti da si cacaturi gratis ca ai luat de la ei ..bwhahahah =))

-la orange vezi ca no sa iti dea iphone`uri si blackberry ca zice sa depui niste $ ca garantie ca o sa platesti plm ... da altceva iti da

Nici un operator nu iti face abonament pe firma daca nu depui garantie. La cosmote a trebui sa dau 540 ron pentru 3 abonamente pe firma. si asa este peste tot...

Link to comment
Share on other sites

Ba, eu am auzit in Spania de asa ceva. Deci e in felul urmator

Un tip ( amic) , avea nevoie de Nume - Prenume, data nasterii si un NIE , (nie fiind numele pasaportului) si comanda telefoane , pe adresa lui. Cand ajungea telefonul', de-l suna ala , ii zicea ca, coboara nevasta'sa ca el e plecat din localitate si sa il dea ei :) si ala musca si ii dadea ei telefonu =) in RO nus daca merge.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...