Jump to content
romanu

Problema mare !

Recommended Posts

Nu stiu ce sa zic, poate e problema mare poate nu. Azi a fost un prieten de-al meu, la WU sa scoata niste bani. Mai exact la Raifassen (banii au fost trimisi de cel mai bun prieten de-al lui din Spania), s-a dus la banca totul ok. I-a zis ca a venit sa ridice niste bani, etc. I-a cerut aia buletinu, si a scos o foaie deaia si l-a pus sa scrie. Nr de Telefon + Sa semneze. Si i-a luat datele de pe buletin, dar banii nu i-a dat zicand ca "Nu ai 18 ani si daca nu ti-e grad de rudenie, nu poti , si pot sa zic ca i-a vorbit ff urat" , poate sa fie vreo problema ? poate sa numai scoata deloc ? poate sa fie luat in vigoare ? (a mai scos wu inainte)

Link to comment
Share on other sites

in mod normal daca banii sunt trimisi pe numele lui (identic cu cel din buletin) nu ar trebui sa fie nici o problema.

legal daca esti minor trebuie sa fi insotit de un adult la banca cand scoti banii, dar se poate duce la posta ca si acolo are WU si sa incerce sa ii scoata de la posta... (la banca e mai naspa ca angajatii trebuie sa respecte protocolul intern, la posta mai merge si asa)

Link to comment
Share on other sites

unii angajati sunt mai vigilentii,altii nu..depinde si de banci..daca ai spus ca a mai scos si nu au fost probleme.

Asta'i o problema mare??????????

e o problema mare daca ai de scos mai multi bani si aia de la ghiseu sa iti zica ca nu poti sa ii scoti, mai ales sa ai nevoie de banii aia repede

Link to comment
Share on other sites

Numai merge. zice ca nu e corect. o fi plecat aia cu banii lui=))

Deci , daca banii nu i-a scos el , cel care i-a trimis poate sa-i ia inapoi .

Daca cel care a trimis nu poate sa-i ia inapoi si el nu ia scos inseamna ca v-a facut manevra rumanca aia de la banca .

Daca e asa , ala de a trimis trebuie sa faca reclamatie si prindeti zdreanta .

Link to comment
Share on other sites

BAaaaaaaaaaa ! Deci. ZICE CA BANII AU FOST RIDICATI ! DECI ACUMA MIA ZIS AMICU MEU MAI BINE ! A INTRAT IN BANCA, IA DAT ALEA A ZIS CA TOTUL E OK L-A PUS SA SEMNEZE, SA-SI SCRIE NUMARUL DE TELEFON. SI DUPAIA A INCEPUT SA VORBEASCA URAT CU EL ZICAND CA NU E BINE , CA TREBUIE SA AIBE 18 ANI ! SI FONDURILE A UFOST PRELUATE ! DECI L-A FUTUT ?

Link to comment
Share on other sites

BAaaaaaaaaaa ! Deci. ZICE CA BANII AU FOST RIDICATI ! DECI ACUMA MIA ZIS AMICU MEU MAI BINE ! A INTRAT IN BANCA, IA DAT ALEA A ZIS CA TOTUL E OK L-A PUS SA SEMNEZE, SA-SI SCRIE NUMARUL DE TELEFON. SI DUPAIA A INCEPUT SA VORBEASCA URAT CU EL ZICAND CA NU E BINE , CA TREBUIE SA AIBE 18 ANI ! SI FONDURILE A UFOST PRELUATE ! DECI L-A FUTUT ?

hai frate ca nu suntem in zimbabue, totusi daca au trecut cateva zile atunci banii nu mai pot fi preluati, cine i-a trimis trebuie sa se duca la un ghiseu si sa ceara retrimiterea banilor

Link to comment
Share on other sites

Sa sunati la Directorul Filialei si sa ii explicati problema sa vedeti cum in 2-3 zile dispare domnisoara de la ghiseu. Si daca ii spui ca le dai in judecata banca, imediat iti vor da banii inapoi.

Mai spune-i ca esti boss pe net si ii faci campanie proasta bancii, suna chiar la Bucuresti, fa un pic de caterinca, da-te important, senator, sa vezi ca se caca pe ei si te cheama sa iti dea banii.

Link to comment
Share on other sites

=))))))))))))).

Daca ai 14 ani (buletin) poti scoate banii.

Verifica pe site la ei, dupa numele lu` ala care ii pune

De ex:

First Name: Caja

Last Name: Madrid

Si vezi acolo daca e ridicat sau nu. :)

LE: @mtcn taci in plm cu senatoru` tau, mananci cacat mult si degeaba.

Link to comment
Share on other sites

Eu am ridicat bani din WU imediat dupa ce am capatat buletinu. Niciodata nu a comentat cineva din cauza faptului ca eram minor.

Normal, poti sa ai si 9 ani, daca te duci cu un pasaport sau cu un act, in care sa fie poza ta sa se vada ca esti tu, si ca e numele tau.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...