Jump to content
Nytro

Amnezia minoritatilor din Romania

Recommended Posts

Cum poti sa te dai roman mare si sa nu poti scrie corect...

o mo?tenirea comunist? ?i nu o problem? a României.

Un om ca Marko Bella (un ungur prost in acest moment) vrea nu stiu ce pamant , sau vrea sa schimbe Ziua Nationala a Romaniei , voi toti gata ungurii sunt cei mai prosti oameni pentru ca unul e prost.

Oameni buni , nu suntem muschetarii sa fim toti pentru unul si unul pentru toti.

Asta este si pentru tigani.....Nu e vina ungurilor ca s-au nascut in Romania , asta e vina stramosilor.

Link to comment
Share on other sites

Mda, si ne miram de ce Romania e cu 100 de ani in urma Americii!

,n-au facut nimic important pentru Romania
- au lucrat numai umar la umar cu romanii in uzine si fabrici, au murit si ei de foame pe vremea lui raposatul, au cantat imnul national al romaniei si au dansat hora unirii, si totusi asta nu arata adevarata lor identitate. Au preferat sa ramana in Romania, sa aiba copii, i-au trimis la scoli romanesti; in tarile straine in care au mers, au zis ca sunt romani si nu maghiari, si au dus faima romaniei peste hotare, si totusi asta nu arata identitatea lor. Si daca stati sa va ganditi, ce ati facut voi ptr dulcele pamant romanesc? Eventual sa-l parasiti multi dintre voi, sau va faceti planuri sa-l parasiti, ptr ca muriti de foame in Romania si copiii vostri nu au viitor. Cele 2 razboie au fost ale bunicilor vostrii, si nu ale voastre, si asta a fost istoria vremurilor de atunci. Ce e in trecut, e in trecut si nimic nu poate schimba asta, important e ce facem cu viitorul nostru si al Romaniei.

Aaaa...pun inel de aur in ratul porcului!

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am inteles niciodata de ce alearga lumea dupa bani , pamanturi , putere ,de ce ne omoram intre noi , de ce ne batem . Timp irosit . Daca am strictul necesar unei supravietuiri decente mi se rupe pula mie ca vecinu' are 16 camere si eu am doar 2 , ca el are 10 masini si eu am doar una , ca el are 1 milion de euro si eu am 10 ron pe care o sa-i si beau imediat .

Mosteneste cineva pamantul ?

Link to comment
Share on other sites

- am ras in hohote! Esti nostim mai! :))

Poti sa ai toti banii din lume , sa fi cel mai puternic om al pamantului , sa invarti pe degete soarta intregii omeniri , daca nu ai multumire sufleteasca esti UN ZERO BARAT . Sfarsitul este acelasi pentru toti si stupoare , nu putem sa luam nimic cu noi . Nici casele , nici pamanturile , nici banii .

Ca sa vedeti snobismul suprem , mergeti intr-un cimitir oarecare si o sa vedeti ca unele morminte sunt pompoase asa , cu marmura ,cavouri , cu lumina trasa l-am vazut pe unu . E , alea sunt mormintele celor bogati . In prostia lor au bagat o caruta de bani in alea vrand sa fie superiori in fata altora pana si cand mor . E uimitor :)) .

Link to comment
Share on other sites

Multi eu cred ca ar trebui sa citeasca sau reciteasca Biblia, sa invete sau sa li se aduca aminte de adevaratele valori ale omului. Ne miram de ce ca societate am decazut, si e atata ura, stres, nervi, iubire de bani, de putere, etc. Si raspunsul e simplu: am uitat de Dumnezeu si ca ne-a facut in chipul si asemanarea lui, ca ne iubeste, ca ii pasa de noi. Mergem la biserica si tzinem sarbatorile (mai mult ne bucuram de mancare si bautura :) ), dar nu tzinem sa Il cunoastem pe Dumnezeu si sa facem voia Lui. Prioritatile noastre s-au schimbat, si nu punem baza pe Dumnezeu, pe credinta, pe ceea ce ne face oameni din Dumnezeu.

Mai usor va intra o camila prin urechea unui ac, decat un om bogat in imparatia lui Dumnezeu. Nu e nimic gresit cu a avea bani, e gresit cand totul e numai ptr bani!

Esti cu adevarat bogat cand iti poti permite toate necesitatile zilnice. Nu confundati necesitatea cu vrutul! Vrutul e dictat de societate si de lumea asta de kkt!

Am cam deviat de la subiect :))

Link to comment
Share on other sites

Daca iesi dimineata in fata casei te intrebi ce ar trebui sa faci sa ai mai multi bani. Dar daca ai dormi undeva in spatiu si cand te trezesti sa te uiti la Pamant nu ai mai avea astfel de preocupari(legate de bani).

E un punct de vedere personal.

Banii au distrus si alterat viata omului pe pamant . Au fost inventati special pentru subjugare . Ne sculam dimineata cu gandul la bani , ne culcam cu gandul la ei , toata ziua alergam dupa ei , omoram pentru ei .

Cu gandul la bani uitam un lucru esential : ca sa supravietuim avem nevoie doar de lumina , caldura si hrana . Toate astea le putem obtine din natura FARA BANI .

V-ati gandit vreodata ce sunt banii , de unde au plecat initial ? E foarte interesant , ganditi-va fara graba si o sa gasiti multe raspunsuri :)) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...