Jump to content
eu_ea33

Protest Pret Benzina

Recommended Posts

auzi ma prietene si consum de 4...cand o sa iti ajunga motorina 7 lei..sa vad cum o sa fie...

Si am spuso si la tv si vo spun si voua. Credeti ca numa soferii sunt afectati de scumpirea asta ?

Ma si enervati cat de prosti sunt unii. Ba idiotilor !!!!!!!!!!!! O data cu scumpirea carburantilor se vor scumpii si toate produsele ce sunt transportate. Painea nu iti este adusa cu caruta la magazin, Uleiul , semintele de floarea soarelui nu sunt cultivate cu coasa !

Sa te vad ce o sa faci cand o sa ai si painea 5 lei si litru de motorina 7 si salariu tot 1200 ron.

Esti PeDeList ce plm esti ? Gandeste frate si dincolo de aparente...noi iesim soferi ca suntem prima linie dar si voi suferiti, biciclistilor ! credeti ca iesim pt pasiunea noastra ? Iesim pentru toata tara.

Si urmatoru protest la constanta este pe data de 22 ianuarie, cine vrea sa participe e asteptat la aqua magic in parcare !

Link to comment
Share on other sites

Nu este doar asta, pretul carburantilor influenteaza TOATE PRETURILE;

- agricultura de la pretul de productie al graului, porumbului, cartofilor, tot ceea ce inseamna lucrari mecanizate, arat, insamantat, recoltat, etc

- industrie

- productie (indiferent ca este paine, curent sau software)

Avem o tara bogata, locuita de oameni majoritatea dezinteresati, si condusa de o mana de hoti, numiti politicieni, indiferent ca sunt pdl-isti sau psd-isti.

Ar fii o idee, ca benzinarii sa afiseze in statie pretul diferentiat, de genul "carburant= 0.37 euro/litru, taxe percepute de stat=0.83 euro/litru"

Companiile petroliere au cheltuieli cu munca, materia prima, insa statul doar sta si impoziteaza, deaia este stat, si toti nemernicii, sunt capuse politice(deputati, senatori, europarlamentari), care produc doar paguba, si sifoneaza bani din buget.Noi platim, ca nu avem nici drumuri, nici autostrazi, scoli, spitale, darapanate si neincalzite, etc, dar din 4 in 4 ani primim galeti, umbrele, si pixuri.

Link to comment
Share on other sites

Esti PeDeList ce plm esti ?

Usor, usor Yceman. Nu fac politica, nu sunt genu. Mi-am exprimat doar parerea fata de aceste proteste. Inca nu am aceste capacitati mintale de a patrunde in profunzimea problemei. De accea ii las pe cei mai elevati intelectual ca mine sa disocieze binele de rau in aceasta circumstanta si isi exprime dezacordul, protestand.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...