Jump to content
Mr.Proper

Yahoo Booter

Recommended Posts

Eh... multi dintre voi stiti ce e ala un booter, este un program care foloseste conturi yahoo (boti) iar dupaia programul imparte mesaje catre victima ("flood"), acum depinde de booter.

Inainte mergea orice booter si boti nu se dezactivau (2 ani) , acum eu pun asta si in 2 saptamani MAXIM boti cred ca o sa se dezactiveze. Merge perfect.

Exemplu :screenshothzd.png

Parola :

www.rstcenter.com

Eu am folosit programul pe o masina virtuala , deci nu cred ca programul este curat.

VirusTotal - Free Online Virus, Malware and URL Scanner

screenshotvirustotalfre.th.png

Download : http://www.fileshare.ro/14127981322

Edited by Mr.Proper
Link to comment
Share on other sites

As avea o rugaminte la tine sa il scanezi sa vezi daca are virusi sau nu .... si sa ne spui si noua ... sau vrei sa ne infectam singuri :-?

Am specificat mai sus , ca nu stiu daca este curat, da na l-am scanat, acum nu stiu daca a trimis fisierul catre antivirusi.

EDIT : E curat , are doar un win32 flooder care nu face nimic.

VirusTotal - Free Online Virus, Malware and URL Scanner

screenshotvirustotalfre.th.png

Edited by Mr.Proper
Link to comment
Share on other sites

File Info

Report date: 2011-01-09 23:27:40 (GMT 1)

File name: fileshare-ro-x-feel-down-rar

File size: 115596 bytes

MD5 Hash: d61423fcb4b7b5a3c5bee97b94b8f24a

SHA1 Hash: 7dde9f6506bb88f8bdbaa196351b93feff051bf8

Detection rate: 2 on 16 (13%)

Status: INFECTED

Detections

a-squared - Virus.Win32.Flooder.Y!IK

Avast -

AVG -

Avira AntiVir -

BitDefender -

ClamAV -

Comodo -

Dr.Web -

F-PROT6 -

Ikarus T3 - Virus.Win32.Flooder.Y

Kaspersky -

NOD32 -

Panda -

TrendMicro -

VBA32 -

VirusBuster -

Scan report generated by

NoVirusThanks.org

asdfg .

le : http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=0209f0fb1c7b687f27e33f0e67dc535fc046f915dd13d946752735d3dd2bdfad-1294612170

Link to comment
Share on other sites

Cum ai folosit programul pe o masina virtuala ?

Cand am spus masina virtuala m-am referit la Virtual Box,(se poate folosi si vmware) este un program care virtualizeaza un sistem de operare , sa spunem asa... nu stiu sa explic.

Eu acolo am virtualizat Windows XP, din Linux Mint.

Link to comment
Share on other sites

este vazut pe post de "hack tool" nu este virusat dupa cum vedeti este detectat ca win32(pt ca este pentru windows).Flooder. Cat despre virtualizare, virtual box si vmware simuleaza un sistem de operare in interiorul altuia. Sa zicem ca ai instalat linux (orice distributie) si ai nevoie sa testezi ceva sa vezi cum se comporta pe windows.

Instalezi virtual box(vb) sau vmware(vm), ii dai un cd cu windows iar sistemul din interiorul vb sau vm se va comporta ca un calculator de sine statator. E ca si cum ai avea inca un calculator in interiorul calculatorului :))

Link to comment
Share on other sites

Am specificat mai sus , ca nu stiu daca este curat, da na l-am scanat, acum nu stiu daca a trimis fisierul catre antivirusi.

EDIT : E curat , are doar un win32 flooder care nu face nimic.

Lipseste multe fisiere OCX.. si care le pun nu gaseste locatia sau nu este inregistrat.Le ai tu fisierele??

Link to comment
Share on other sites

pff e jaf programul :-j
Cacat de program :|

Mda... eu am incercat sa impart din putinul meu....

Boti sunt foarte buni, am specificat ca puteti folosi alt booter.

Mie nu imi cere nici un fel de OCX, le puteti descarca de aici OcxDump.com - download ocx files you need immediately!

Daca nu va merge nici atunci cand puneti ocx-urile in acelasi folder ,puneti-le in c:\windows\system32

Edited by Mr.Proper
Link to comment
Share on other sites

pai..programului ii lipsea un fisier..l-am luat de pe net...apoi programul s-a deschis..minune...dar s-a deschis fara rost pt ca nu merge..poate imi dati ceva indicatii..am bagat botii vostri, am dat log in apoi am trecut victima (eu) si am apasat pe toate butoanele si nu am patit nimic..la boti zicea ca nu s-a conectat nici un bot..deci? ce trebuie facut?

Link to comment
Share on other sites

Lipseste multe fisiere OCX.. si care le pun nu gaseste locatia sau nu este inregistrat.Le ai tu fisierele??

Tu du-te mai invata Lb. Romana, si dupa ocupa-te tu de "flood" sa te dai "mare hacker" pe net ca dai un flood cu un program facut de altul.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...