Jump to content
phoenix

Pe ce se da ban, inafara de ip?

Recommended Posts

+1 sau fa-ti cont pe Aol si foloseste Aol :)

Da site-ul te rog, eu am scris in google si imi da urmatorul rezultat AOL.com - News, Sports, Weather, Entertainment, Local & Lifestyle pagina de stiri

L.E Multumesc Nemessis, am sa incerc asta acum.

L.E Am procedat exact cum mi-a spus Nemessis, nu s-a rezolvat nimic. Am dezinstalat flash player (cu revounistaler) l-am instalat din nou, tot nu am rezolvat nimic.

Din cate cunosc mac-ul nu se poate afla decat prin programe/scripturi executate pe calculatorul local. Deci varianta ban pe mac cade, este posibil ca mac-ul placi de retea sa fie visibil de administratori unui site?

Edited by phoenix
Link to comment
Share on other sites

Da site-ul te rog, eu am scris in google si imi da urmatorul rezultat AOL.com - News, Sports, Weather, Entertainment, Local & Lifestyle pagina de stiri

L.E Multumesc Nemessis, am sa incerc asta acum.

L.E Am procedat exact cum mi-a spus Nemessis, nu s-a rezolvat nimic. Am dezinstalat flash player (cu revounistaler) l-am instalat din nou, tot nu am rezolvat nimic.

Din cate cunosc mac-ul nu se poate afla decat prin programe/scripturi executate pe calculatorul local. Deci varianta ban pe mac cade, este posibil ca mac-ul placi de retea sa fie visibil de administratori unui site?

Cel mai probabil ai ban pe HardwareID ...

Link to comment
Share on other sites

Ban pe Hardware ID? Ban pe MAC? Asta pe un site? Nu.

Ai rulat vreo aplicatie pe local? Atunci da, e posibil sa fie luat ban pe HID, MAC sau orice altceva. Ia incearca cu un Windows Live sau cu vreun Linux si vei vedea sigur daca calculatorul este de vina sau este altceva.

Eu tin sa cred ca este altceva la mijloc.

Nu am rulat nicio aplicatie, jocul respectiv este pe browser online. Am sa incerc cu un linux sau un windows virtual.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...