Jump to content
Brabus

Curve la web plata 10 euro pe telefon

Recommended Posts

Cred ca Brabus bate undeva in sensul ca si-ar putea descarca creditul in real money. Si din cate am inteles este posibil, dar ti se ia un comision destul de mare. Nu stiu exact ce si cum, google it.:)

Gandesti bine, din cate cunosc la metroul si autobuzele din bucuresti poti plati abonament/bilet cu creditul de pe telefon. Si prin lege, daca nu esti multumit de un produs il poti returna in 14 zile, aici nu stiu daca intra si creditul de telefon. Dar teoretic ar trebuii sa intre.

Link to comment
Share on other sites

Rectific, mi-am adus aminte. Am vorbit cu un tip care oferea hosting pe un server dedicat al lui si lua bani pe telefon. L-am intrebat ce face cu ei si el mi-a zis ca se pot transfera dar, din cate imi amintesc, iti ia 3 euro sau asa ceva. Acum am dat un search pe google si nu gasesc, dar cei drept nu prea stiu nici ce sa caut. :)

Link to comment
Share on other sites

Sa va spun cum se fac banii in ziua de azi. Se inchiriaza un numar cu suprataxa, se ia jde conturi orange, se incarca cartele care nu ai ce face cu ele (sute de euro) pana le blocheaza apoi se trimit smsuri catre respectivul numar. Si asa vin sutele de euro. Asa fac si pizdele alea...

Link to comment
Share on other sites

"multi bolnavi pe netu asta...jur" Bolnavi cei care dau 5 euro sa-i vada fofoleanca lu una(de cele mai multe ori urate in draci) sau tipii care fac bani din treaba asta? :) Eu zic ca iti trebuie putin creier(nu mult, adevarat) sa te gandesti ca ai putea sa ii tragi in instrument pe alti fraieri cu un film luat de pe net. :P

Link to comment
Share on other sites

Asta poti face:

Plata prin SMS | Plati SMS si Microplati | GECAD ePayment

Mobile payments - Fast track, easy and safe in 50+ countries | Fortumo.com

Pierzi intre 30-50% din bani, daca esti talamb, sunt si variante sa pierzi doar 30%.

Pe prosti nu trebuie sa ai cauti, caci te gasesc ei singuri, si cateodata chiar te enerveaza, ca vor sa-ti dea bani in momente nepotrivite, in afara programului de lucru [9-17 (gmt+2 est europe)], si-ti strica seara pentru 2 euro, daca nu inchizi telefonul, sau nu angajezi o bagaboanda ca secretara, 24/24.

Link to comment
Share on other sites

Trimite smsuri la un numar cu suprataxa care e luat de ele.

Asa sta treaba tot si cu ccurile. iti faci un cont la firme care accepta plati cu cardul apoi platesti tot tu... nu dau mai multe idei.

Pai si cand fac chargeback nu mai vezi nici un ban de la firma care accepta platile cu cardul, nu mai da idei dastea :))

Cu banii de pe telefon e altceva ,faci un cont la platiprinsms.ro si da smsuri de pe mai multe cartele sa nu bata la ochi..au comision 1.2 euro la orice tranzactie deci nu pierzi prea mult...multe panarame de genu` asta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...