Jump to content
banosu

O mica problema cu un forum

Recommended Posts

Am si eu o intrebare, daca puteti careva sa imi dati vreo sugestie sau stiti cum se rezolva problema as aprecia.

Mentionez de pe acum ca nu sunt guru intr-ale forumurilor, asa ca in loc sa luati la misto (in cazul in care intrebarea mea e idioata), aveti putina rabdare si explicati ca la prost :D

Deci, pe un forum pe care intru, a aparut brusc si peste noapte (literalmente) urmatorul warning:

Warning: date_default_timezone_get() [function.date-default-timezone-get]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /var/www/#####.ro/###/htdocs/init.php on line 255

Pe forum se poate intra, apare totul in regula, dar in momentu in care vrei sa vizionezi un topic, te redirectioneaza pe o pagina care nu are template, nu are nimic (pagina are adresa corecta pe care ar trebui sa o aiba), unde scrie din nou acelasi mesaj pe un fundal alb.

De asemenea, shoutboxul functioneaza, dar tot timpul ultimul shout e acelasi mesaj(cel de mai de sus), urmat de IPB WARNING [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/#####.ro/###/htdocs/init.php:255) (Line: 196 of /ips_kernel/class_ajax.php).

Intrebarea mea e: Stie careva care ar putea fi problema?

Link to comment
Share on other sites

:P Am cautat pe Google, ce-i drept nu prea mult. Cautam bucati din eroare sa vad daca nu a mai patit cineva. Ori am sarit peste, ori nu mi-a aparut nimic relevant.

Duly noted partea cu Google-ul :P Greseala mea aici :D

Mersi oricum pentru raspunsurile rapide. Am s-o rezolv eu cumva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...