Jump to content
Park

Made for adsense

Recommended Posts

Deci sa va zic o metoda noua, nu vreau sa aud pretexte ca adsense trage teapa, pentru ca sunteti prea prosti, nu stiti voi sa ii tepuiti fara sa fiti prinsi. Ideea mea esentiala cu care se poate fura de la adsense, niciodata nu o voi spune, o voi stoarce de unul singur, insa o alta idee din care se pot face multi bani este de vita nobila, multi o stiu, multi nu. De fapt, asta nu este o metoda de furt, adsense nu are nimic impotriva.

Se cauta prin adwords keywords tool cuvinte cheie, ce fac parte din categoriile: health, finance, electronics, insurance.

<b>Aviz pentru idioti: Nu cautati cuvintele zise de mine, ganditi-va la cuvinte ce tin de health, finance, forex, computers etc. Ca exemplu: peritoneal cancer (health subcategory)</b>

Se vor extrage cele mai bune cuvinte cheie ce au un eCPM de peste 10E, (eCPM = costul per mia de afisari, desigur e doar o statistica, o medie), pe langa asta se analizeaza destul de bine sa se vada competitia, sa nu fie mare, si sa fie cel putin 10.000 de cautari lunare.

screen1.PNG

Dupa ce s-au extras 4-5 cuvinte cheie, se poate crea un site!

Cum se creaza site-ul ?

Se creaza un site tipic, care sa detina reclame Adsense la nuanta site-ului, sa fie bagate printre articole, o sa revin si detalii despre cum arata cel mai bine un site MFA.

Acum va documentati un pic despre cuvintele cheie alese, creati content unic, sau combinat, copiat + unicat.

Tot ce s-a spus pana acum, nu dureaza mai mult de 2 ore pentru a fi creat, chiar mai putin.

Partea urmatoare este de a promova afacerea, care este foarte usor de promovat daca s-au ales cuvinte cheie bune care nu prezinta competitie majora. Se creaza backlinkuri pe site-urile la care aveti acces, spam in comentarii, altele.. voi alegeti.

Daca merge metoda? Fac in jur de 20-30E pe zi cu doar 2 bloguri de acest gen, in curand mai fac vreo 7-8 bucati. Nu va arat modelele, pentru ca nu vreau sa imi fie furate cuvintele cheie.

Nu ai nevoie de multi vizitatori, iar media pe click este de 50-60 centi, depinde ce alegi, poate fi si de 2-3E. Cu 300 vizitatori pe zi cu un CTR de 10%, ceea ce reprezinta cam 30 de clickuri pe zi, aveti sansa sa faceti peste 15E.

Edited by Park
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

exemplu cu mesothelioma si alde cancer si law dastea nu o sa primesti niciodata anunturi pe site cu bid mai mare de 10-1$ pe click si asta e fact.(ma refer la un site nou)

dar metoda intr-adevar asta e, cauti cuvinte faci mini site si lumea intra daca te faci gasit.

Eu fac chestia asta de ceva timp si functioneaza

Link to comment
Share on other sites

Merge faza cu short url (gen anonym.to) cu key-uri forex trading alea platesc mult si nu numai CPM conteaza ,cu cat ai mai multe aifsari si click-uri el poate scadea ... fiti foarte atenti ...Recomand forex :) inca plateste foarte bine sau asbestuos cancer. Tin multe faze si cu iframe flyere clickjaking dar trebuie sa ai un cont mai vechiutz pe care sa fi avut cel putin o plata facuta .

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare: am avut un cont de adsense inregistrat folosind o adresa de mail de la GMAIL, cont care intre timp a fost suspendat (nu am aflat motivul). Intrebarea este: pot sa-mi fac alt cont folosind aceeasi adresa de mail?

Nu. Creaza un cont nou cu o alta adresa de E-mail, de preferat si alt nume.

Merge faza cu short url (gen anonym.to) cu key-uri forex trading alea platesc mult si nu numai CPM conteaza ,cu cat ai mai multe aifsari si click-uri el poate scadea ... fiti foarte atenti ...Recomand forex inca plateste foarte bine sau asbestuos cancer. Tin multe faze si cu iframe flyere clickjaking dar trebuie sa ai un cont mai vechiutz pe care sa fi avut cel putin o plata facuta .

Situatia pe care o prezinti tu e cam compromisa. Google s-a cam turnat ce fac webmasterii cu shorturl, ca adauga cuvinte forex, cancer, pentru a genera anunturi de acest gen. Dupa ce au detectat ceea ce faci iti vor fi indifuzate anunturile pe website si va trebui sa faci alt short. Uneori ai sansa sa fii banat pe tot contul.

Depinde foarte mult si de vechimea contului, ai dreptate, eu am contul vechi de 4 ani, si in ciuda faptului ca si eu am mai incalcat politicile uneori, nu am patit nimic.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca o sa fac ceva de genu...cu keywords din "health" si continut bun :-?

Saptamana trecuta mi-au suspendat contul cu 40€ cei de la Adsense :)) ...vechime am avut cam 2/3 luni...

edit..

@BigT: 1 bucata blogspot + mail nou de yahoo = activare in 3 ore (la mine asa a fost...)

Link to comment
Share on other sites

Adsense iti activeaza contul mai repede daca declari un blog de pe blogspot ca fiind situl tau?

Adsense iti activeaza contul mai repede daca creezi un blog la blogspot, cu cateva informatii utile in limba romana sau engleza. Informatiile utile insemnand, articole originale, in jur de 10.

Link to comment
Share on other sites

blogspot sau hosting propriu? ip-uri diferite? pagerank? deja am contul de adsense de vreo 4 ani. dar ma lasasem de meserie :)

ps: aHR0cDovL3d3dy5rZXl3b3JkY291bnRyeS5jb20v ? il foloseam inainte. ce parere ai?

Nu conteaza daca e blogspot sau hosting. Mai important este sa ai domeniu.

Site-ul ala e destul de interesant, insa este pentru incepatori.. pentru ceea ce tratam, este destul de ok, nu merita sa alegi varianta platita.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...