Jump to content
Cosmin Liviu

O idee

Recommended Posts

Nu stiu daca e bine sa scriu pe forumul asta ,dar sincer aici sunt unii din cei mai inteligenti baieti .

Ok recent am vazut ca a aparut iar "concursul" cu bani in pungi de chipsuri...bancnote de 50-100-200 ron

Exista vreo posibilitate sa te uiti in pungi fara sa le deschizi si sa vezi bancnota ma refer la un scanner de densitate ,sonar portabil etc .. :)

Link to comment
Share on other sites

"Nu-mi plac minunile defel desi viata-i ciudata

Cand unii-si cauta averea intr-un baton de ciocolata"

Tu ti-o cauti in pungile de chipsuri :)) Cand te-ai imbogatit anunta-ne si pe noi , te rog .

Cel mai bine imprumuta un buletin cu dunga rosie , lipeste-ti poza peste cea a proprietarului si apuca-te de desfacut pungile "de concurs" . Goooooooood luck ma' frend !

// --> Cele mai penale posturi , please .

Link to comment
Share on other sites

Guest User Name

la nutline,la seminte am facut o smenarie."Verde la premii"...in magazinele plus,cand era promotia cu nutline.Ma suna,imi dicta prin telefon codurile de pe spatele pungii,si eu le bagam pe site.am bagat vreo 60 de coduri,dupa care ....bingo ,castigator,am loat punga,si nici in ziua de azi nu m-am ales cu ceva...100 euro parca era premiul...:)) cacat

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca acum multi ani am castigat 50.000 cum era pe atunci. Eu fiind mai toromac, am crezut ca aproape in fiecare punga exista cate un ban, si uite asa cumparam 3-4 pungi pe zi. La un moment dat mi-am dat seama ca trebuie sa fac pe Sherlok Holmes, asa ca luam fiecare punga din raft si incepeam sa o apas pana simteam ca fosneste ceva, banii erau bagati intr-o folie care se simtea la mana, insa pana intr-o zi cand mi-a zis vanzatoarea ca zdrobesc toate cipsurile..

Link to comment
Share on other sites

Campanie facuta de departamentul de marketing->scopul campaniei:atragerea clientilor->cresterea vanzarilor->profit firmei->clientul o suge si mananca chipsuri.

Decat sa stai si sa astepti sa iti pice o hartie de 1 leu,5 lei,sau plm,mai bine te duci frumusel si cauti ceva de munca.

Si chiar daca ai gasit un scanner sau ce cacat cauti tu,cati bani cheltui sau cat efort depui,nu o sa fie niciodata amotrizat de o punga de chipsuri si un cacat de maruntis gasit in ea...

Edited by skipper
Link to comment
Share on other sites

http://www.chio.ro/baniinpunga/Regulament_Cauta_Banii_in_Punga.pdf

In regulament zice clar :)) :

In intelesul prezenutului regulament constituie cazuri de forta majora urmatoarele evenimente:

a) erori in inserarea premiilor,inclusiv produse prin eroare umana;

B) tentative de frauda ale mecanismului campaniei prin mijloace electronice sau alte mijloace(inclusiv disparitia premiilor) :-"

c) orice reglementare care poate aparea ulterior intrarii in vigoare a regulamentului si care poate interzice sau modifica termenii acestuia.

Daca au premiile mentionate in regulament adica: 330 premii de 100 lei,650 premii 50 lei,3300 premii 10 lei,etc,ar fi destul de profitabil sa mergi sa cumperi in valoare de 100-200 lei cele mai ieftine pungi de cipsuri care participa la concurs.Daca ai noroc iti scoti si cipsurile si poate iesi cu ceva profit :)).Poti incerca daca te tin buzunarele.In caz ca nu castigi nimic ai putea privi partea buna,ai cipsuri pentru un an de zile =))

LE: @M3T3! ai dreptate.Dar i-am dat si eu o sugestie daca tot vrea sa incerce.Stii tu NU risti NU castigi :))Oricum nu ar pierde nimic ar avea cipsuri pentru un an de zile

Edited by m0rphic
Link to comment
Share on other sites

Pai nu se merita sa cumpere de 100-200 de lei nimic, ca sunt doar 330 de premii de 100 de lei si 650 de premii de 50 de lei...gandeste te ca auchanul din iulius mall are mult mai multe pungi de chipsuri, deci din 1000 de pungi cate au ei pe stoc daca 2-3 au ceva castig, ca doar distributia punbilor cu bani este uniforma in tara, nu le ia un magazin toate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...