Jump to content
crs12decoder

Sfantul Duh

Recommended Posts

Ieri au fost ai mei la o biserica si mi-au adus o icoana care seamana oarecum cu asta:

http://cuvioasacasiana.files.wordpress.com/2010/05/sfanta_treime.jpg

Diferenta dintre icoana si poza din link este ca in loc de porumbel, pe icoana apare un ochi. Iar ochiul este sub Dumnezeu si nu deasupra Lui.

Cand am vazut ochiul si aura triunghiulara a lui Dumnezeu am facut asocierea cu asta:

http://observers.france24.com/files/images/illuminati-dollar.jpg

Mereu am considerat ca "All Seeing Eye" sau "Eye of Providence" cum i se mai spune este simbol al iluminatilor. In afara faptului ca multa lume sustine asta, m-am documantat putin si am observat ca simbolul ochiului a fost creat in anul 1776 de catre Pierre Eugene du Simitiere (info wiki: Eye of Providence - Wikipedia, the free encyclopedia) .

Exact in acelasi an (1776) a fost creata si societatea iluminatilor - founded on May 1, 1776. - (info: wiki: Illuminati - Wikipedia, the free encyclopedia)

Iar dupa cativa ani ochiul a fost preluat ca simbol al guvernului american.

Totusi.. in toate icoanele aurele tuturor sunt rotunde. De ce aura lui Dumnezeu este singura aura triunghiulara?

Documentatie illuminati: http://www.descopera.ro/maratoanele-descopera/teoria-conspiratiei/4209682-illuminati-stapanii-din-umbra

Link to comment
Share on other sites

Sunt pareri si pareri,

Eu vad religia ca un refugiu, daca o venii asa zisul dumnezeu sa imi dea o sticla de jack si sa imi spuna povestea vietii lui, atunci cred in existenta lui! Pana atunci e sinonim cu mos craciun si femeia perfecta !

Revenind, asta e RST nu crestinortodox.ro/forum

si inca ceva:

VA IAU POZELE IN PULA!

Amin !

Link to comment
Share on other sites

Nu e o noutate ca parerile sunt impartite.

Dar daca cineva vine cu o idee, si vrea sa dezvolte subiectul cu cineva interesat de tema, de ce parastasul curcilor trebuie sa sara cel putin 1 care sa o dea in diverse ca el are dreptate (de parca ar avea destule dovezi fundamentale clare) si ca ideea de la care a plecat discutia e total gresita!

Nu esti deacord cu topicul, move on! Like A Bowss! lasa tema sa curga .

Link to comment
Share on other sites

Eh... La faza cu "daca mama ta ar fi fost omorata cu un ciocan ai fi purtat ciocanul in semn de amintire" ca si comparatie cu faptul ca noi purtam crucea care a reprezentat moartea lui Iisus in semn de amintire au fost fortate lucrurile.

In realitate crucea este simbol al sacrificiului lui Iisus pentru omenire. De aici s-a sfintit.

Acu totul e interpretabil. plm.. doar biblia da tot felul de explicatii tampite la multe lucruri evidente. Cum ar fi creatia lumii/pamantului...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...