Jump to content
daatdraqq

Bea un litru de vodka in 40 de secunde

Recommended Posts

Iti dai seama mai coaie cum ar fi sa bei azi, sa nu ai treaba si dupa 1 zi sa fii la servici sau undevam, sa te ia sa nu mai stii cum sa ajungi aks =))) Sa dormi in deplasare ca ai baut acum 2 zile.. Aoleu sa moara baietii ... Am baut si eu odata vreun 750 de balentines eram blana.. am ajuns cu greu la baie , am stat 20 de minute eram nou nout :P, bine mai putin alcoolul din sange =)))

Link to comment
Share on other sites

da @daat sau dupa ai putea sa l vomiti

Cum s nu te mbei, legende urbane - Forumul Softpedia

Nush mi se pare ciudata treaba cu "daca bei un paharel de ulei inainte, nu te imbeti". Si mi se pare destul de stupida si explicatia cum ca "uleiul de orice fel se depune ca o pelicula deasupra alcoolului si nu lasa aburii sa se ridice spre creier"... chiar e tare tampita. Doar omu nu e o galeata cu capac sa se ridice aburii in sus si sa ajunga la creier ca si cum ar fi drum liber in sus dinspre stomac spre creier.

Te imbeti din cauza ca alcoolul din stomac ajunge in sange asa cum orice substanta nutritiva din mancare ajunge in sange prin descompunere. Si prin sange ajunge la creier.

Daca ar fi sa fie adevarata treaba cu paharelul de ulei.. ar fi pentru ca ar acoperi peretii stomacului(improbabil pt ca densitatea uleiului e mai mica decat cea a alcoolului) sau poate are de-a face cu reactiile chimice dintre ulei si alcool. N-am idee.. De fapt.. nici nu cred ca e adevarata ideea asta. A incercat cineva?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...