Jump to content
Nytro

Idee proiect - Bani

Recommended Posts

Vreau doar niste idei.

As vrea sa fac niste proiecte din care sa iasa bani si nu am idee ce se cauta. Singurele lucruri care imi trec in momentul de fata prin cap sunt:

- SMTP scanner

- SSH scanner (ala cu "root"-urile voastre)

- Crypter FUD

................................

Voi ce pareri aveti? Pentru ce si cat anume ati plati?

E cineva care are nevoie de un proiect si ar plati pentru el? Bine, nu lucruri marunte de 5 - 10 euro, ceva mai complex. Si ar fi de preferat sa fie cat mai legal, dar nu neaparat. :)

Nu imi trebuie bani, dar vreau sa imi fac cateva idei, am de luat niste decizii...

PS: Daca am oferte serioase ma bag.

Daca e cineva un freelancer activ pe diverse site-uri, poate ma ajuta cu niste sfaturi. Merge treaba? Cat de greu e la inceput? Cat de greu se prinde un proiect si cam cat se castiga din ele?

Aria mea de interese: Web (PHP/MySQL/HTML/JavaScript, nu Design), Desktop (Visual Basic, C++), Linux (C++)...

Edited by Nytro
Link to comment
Share on other sites

Nytro,

Cat de bine sti javascript? in special libraria extJs

Am participat la un proiect freelancing pt o companie mare (non-it) la dezvoltarea unui proiect web based. Eu ma ocupam doar de backend. Dar daca zici ca te bagi as putea sa te pun in tema cu persoanele potrivite. Plata este destul de buna, sprint-urile sunt lejere, ai timp sa le faci cu 2 3 ore de munca pe zi, plata la 3 saptamani.

Eu nu mai sunt implicat in proiect din motive personale.

daca vrei detalii pm.

Link to comment
Share on other sites

Mosad: Are vreun rost daca fac o singura versiune? Adica daca nu fac 1000 de stuburi? Desi as putea incerca si eu as vrea sa incerc ceva mai "extrem"...

demisec: In mare nu ar trebui sa fie dificil, oricum vreau de mult sa studiez in detaliu acest protocol, dar pot aparea multe probleme cu diverse servere.

robertutzu: Cum m-as imbogati din asa ceva? Si ce anume sa fac mai exact?

F.A.Q.: Nu stiu nici macar jQuery, nu sunt tocmai expert, deci nu cred ca e de mine...

sharkyz: Nu e deloc usor... :)

Link to comment
Share on other sites

crypter FUD cu autoupdater, posibil si USG. il vinzi cu 40-50 dolari copia. (sa aiba si sistem de login, ca sa nu il posteze prin alte parti). eu nu le am cu codingul, dar te pot ajuta sa il vinzi. am Ub3r pe hackforums (au cel mai mare marketplace de genul asta). $5 pe fiecare client adus iti cer :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...