Jump to content
Guest Nemessis

Cea mai grea jurizare la un concurs de dans

Recommended Posts

Guest Nemessis

Cred ca asta e culmea culmilor. Sa fii printre primii oameni care impun un nou stil de dans. Stilul sa prinda in intreaga lume si sa aiba foarte multi fani. Dupa cativa ani sa participi la un concurs de dans si sa te prezinti cu stilul pe care tu l-ai dezvoltat de la zero si pe care in continuare il dezvolti. Cum ar putea sa iti spuna cineva din juriu "ai gresit miscarea X" cand tu esti cel care faci regulile propriului dans? Vorba unui prieten "e ca si cum i-ai spune lui Michael Jackson ca nu face moonwalk corect".

Detalii: YouTube - Street Kingdom - America's Best Dance Crew .ts (1:56)

Link to comment
Share on other sites

@neme dar pentru ca e o trupa ,un grup te poti uita la sincronizare ,daca se misca in acelasi timp cu beat-ul,daca se misca ei la fel sau e diferit:),dar daca sunt atat de buni pot sa para ca e din dans asta.[asta pentru exemplu tau]si cu moonwalk nimic nu e perfect:)il poti imbunatati...

E ca si cum ar veni astia YouTube - Co za asy... la romanii au talent si la ei in tara ar fi mega hituri.Nu stiu ce sa zic de comparatie.sper ca ai inteles

@yce cica pe antena 1 o sa fie x factor..copy paste

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

@Gecko - Filmul se numeste Rize si il gasesti pe filelist.

@dragosh1904 - Krump nu a fost gandit pentru sincron. Aici intervine avantajul lor pentru ca fiecare e de capul lui pe scena iar asta e normal la respectivul stil de dans. Sunt curios ce se va intampla in continuare :D

Link to comment
Share on other sites

@yceman intradevar toti copii sunt morti dupa street dance in ziua de azi eu am aproximativ 20 de cursanti doar de pe facebook si youtube unde au vazut in clip unde am lasat detalii .

Oricum Street Kingdom se bazeaza pe miscari , atitudine de Krump , miscari New Style si Popping :) .

Oricum sunt buni :)

Link to comment
Share on other sites

Nu e copiata... E un brand sau nu stiu cum sa ii zic. BigBrother a fost copiat :-? daca stam sa ne gandim si majoritatea emisiunilor in general...

pai asa e, normal e British Got Talent sau Phillipines Got Talent, etc. Pe cine au mai plagiat romanii? pe britanici sau pe americani sau filipinezi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...