Jump to content
rao

Hi, my name is...

Recommended Posts

Buna dimineata lume!

Din cand in cand mai pierd noptile pe net, sperand sa gasesc ceva care sa-mi trezeasca interesul cat de cat. Citind cateva topicuri din acest forum, mi-am dat seama ca, fara un limbaj de programare cunoscut, nu prea poti face nimic pe un calculator (inafara de a lucra ca robotul-Next, Netx, Finish).

De profesie economist, am o atractie pentru logica si numere ( sa nu fiti obraznici sa va ganditi la prostii :D ). Am gasit cateva tutoriale referitoare la programare, foarte bine structurate (multumesc autorilor) - ma vor ajuta foarte mult. Poate ... cine stie ... o schimbare de domeniu nu strica, desi la 25 de ani cred ca ma apuc sa invat prgramare cam tarziu. :(

Ca o pasiune, am invatat bazele HTML din tutoriale, si daca voi avea succes in aceeasi masura si cu celelalte limbaje...(stiu, celelalte sunt mai complexe), imi voi completa setul de cunostinte in materie de calculatoare.

Am notiuni de hardware... sa zicem... ceva mai mult decat vagi ;;) si baze de date asa... din auzite :)

Acestea fiind spuse, va doresc numai bine si compilare placuta :P

Pana la noi cuvinte <:-p placuta!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...