Jump to content
graphicsextreme

Script/Plugin sau ce o fi...

Recommended Posts

iti dau eu scriptul php , nu sunt 100% sigur ca merge , dar eu credca da :)


$topic = topicul in sine , de exemplu asta

$now = date_create(date('Y-m-d'));
date_sub($now,date_interval_create_from_date_string('3 months'));
$now = date_format($now,'Y-m-d');

if(MONTH($topic[creation_date]) < MONTH($day) && YEAR(creation_date) = YEAR("'.$day.'")') {
Posteaza
}

@ Mossad este dar merg 1 din 10 , eu am sfarsit in al face aproape singur :)

Link to comment
Share on other sites

iti dau eu scriptul php , nu sunt 100% sigur ca merge , dar eu credca da :)


$topic = topicul in sine , de exemplu asta

$now = date_create(date('Y-m-d'));
date_sub($now,date_interval_create_from_date_string('3 months'));
$now = date_format($now,'Y-m-d');

if(MONTH($topic[creation_date]) < MONTH($day) && YEAR(creation_date) = YEAR("'.$day.'")') {
Posteaza
}

@ Mossad este dar merg 1 din 10 , eu am sfarsit in al face aproape singur :)

Unde trebuie bagat :) ?

Link to comment
Share on other sites

Personal nu vad o utilitate prea mare a unui asemenea script. Sau cel putin nu prea pare a fi util. Daca cineva invie un topic de pe vremea lui Pazvante - Chioru, se face singur de ras, devine ridicol, daca da solutii in doi peri sau din doua silabe. Ne le luati placerea de a se face de ras. Partea mai enervanta este ca mai intervin si alti "destepti" care incep sa-l mustruluiasca. Ma rog... nu asta ar fi motivul pt care am spus ca nu este util.

Pai sa presupunem ca este cineva care are o cerere mai deosebita, in legatura cu un proiect, o problema mai delicata sau complicata la care nu poate raspunde oricine. Un raspuns pertinent si la obiect intr-o asemenea problema nerezolvata este binevenit si peste cateva luni. Probabil ca celui care a cerut ajutorul nu-i mai este de folos. Dar sunt atatia altii care cauta pe google despre o problema similara si ajung din intamplare pe acest forum. Nu ar fi frumos sa gaseasca si un raspuns pertinent? Bineinteles ca sunt impotriva raspunsurilor "la oha", gen "formateaza", etc.

Daca tot va ganditi sa se "interzica" a se mai posta intr-un topic mai vechi, nu-i mai corect ca topicul sa fie sters cu totul? Altfel nu-i mai vad utilitatea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...