Jump to content
magnificul

LulzSec a doborat site-ul CIA

Recommended Posts

Eu am zis parerea mea in alt topic.

Au fost niste atacuri la diverse site-uri, care erau deja revendicate de "x" si "y" apoi se trezesc ratatii astia si zic ca ei sunt "hackerii".

La fel si cu pron.com de exemplu, cred ca mai intai a fost gasit de Tinko de al nostru apoi se trezesc ratatii astia sa zica ca ei l-au gasit.

De fapt nici nu zic, doar ca se trezesc niste rahati imputiti din presa (muie presei) care ii promoveaza,

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

LulzSec ..... Un team de copii care vor sa se afirme .

Niste ratati .

lol

da da, ce amatori sunt astia. rstcenter e baz?, aici se strang adevaratii hackeri

hai sa va ajut cu o comparatie. Nemessis are 20% din cunostintele celui mai slab dintre ei

Ce te face sa spui asta ?

Motiveaza afirmatia pe care ai facut-o .

Edited by SilentPH
Link to comment
Share on other sites

Au strans 150.000 de "fani" pe twitter. Si i-au pus sa sune la un anumit numar. Apelurile erau redirectionate care Wow Call Center de exemplu. Si cica sunt "1337"...

Ratati...

nytro se fac redirects in 5 minute nu trebuie decat sa usuci un card, chiar daca a2a zi e mort, e deajuns si 30 de min ca sa faci "glume" de genul ala

lol comparatii fac astia... ma pis pe mine..

in legatura cu subiectul "stire", ar trebui sa retineti vechea zicala... si nu, daca apari pe sticla sau la stiri pe net sau prin ziare asta nu inseamna automat si by default ca esti "Hacker", tre sa fii prea prost ca sa pui botul in halul asta, mai ales in 2011.

Link to comment
Share on other sites

lol

da da, ce amatori sunt astia. rstcenter e baz?, aici se strang adevaratii hackeri

hai sa va ajut cu o comparatie. Nemessis are 20% din cunostintele celui mai slab dintre ei

Sa inteleg ca tu il cunosti pe cel mai slab dintre ei? Si ce algoritm ai folosit sa-ti dea acei 20%? Regula de 3 simpla? /:)

Sincer, eu unul cred ca un hacker adevarat este unul care reinventeaza roata si o face mai rotunda. Nu unul care ia o roata, o vopseste apoi apare peste tot cu inventia lui.

Nu sunt 100% sigur de ceea ce zic acum, dar din cate stiu eu, un DDoS se da in felul urmator: Gigel ia un botnet de pe net. Ii face spread. Strange 100-200 de zombie. Apoi da DDoS la un site. In conditiile astea, cred ca si nepoata mea de 4 ani ar invata in maxim 2 saptamani sa dea un DDoS...

Link to comment
Share on other sites

Pai din cate stiu eu Nytro pentru ca am asistat la discutia de pe chat intre tynky si ceilalti... el a zis asa ( daca imi amintesc perfect) "Vreau sa vad in cat timp pot sa iau acces la pron.com, ca lulzsec-ului i-a luat 15 min)! smith daca nu imi amintesc bine te rog sa dai un reply!

daca sunt copii prosti lasa-ti sa se arda singuri ca acum astia sunt cu ochii pe orice miscare... asa ca..... Let the fate to decide!

Edited by DuTy^
Link to comment
Share on other sites

Pai din cate stiu eu Nytro pentru ca am asistat la discutia de pe chat intre tynky si ceilalti... el a zis asa ( daca imi amintesc perfect) "Vreau sa vad in cat timp pot sa iau acces la pron.com, ca lulzsec-ului i-a luat 15 min)! smith daca nu imi amintesc bine te rog sa dai un reply!

daca sunt copii prosti lasa-ti sa se arda singuri ca acum astia sunt cu ochii pe orice miscare... asa ca..... Let the fate to decide!

Ei nu au specificat in cat timp au spart. Eu am zis ca mi-a luat doar 1 min, ca am vazut pe unu "important" cum se mira de atacul asta.

Mosad: Da. Cauta (astia din team-ul lor) oamenii care au access pe nu stiu unde, si ii conving sa faca publice datele sub "numele" lor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...