Jump to content
Guest Nemessis

Fucking Counter-Strike

Recommended Posts

Guest Nemessis

Distractia:

Ai admin si poti folosi comanda de clexec? O poti folosi si in felul urmator (dau ca exemplu amx mod dar functioneaza si pe admin mod):

- amx_clexec nume "cd eject" (va deschide cd-rom la persoana respectiva)

- amx_clexec nume "cd close" (va inchide cd-rom la persoana respectiva)

- amx_clexec nume "+left" (va face persoana respectiva sa se invarta pana iese si intra din nou in joc)

Cum sa furi parola serverului (necesita admin rcon)

- rcon_password aaa (parola va fi schimbata in aaa pana la schimbarea hartii) - nu merge la amx mod x din cate stiu.

- daca serverul foloseste webmod pentru managementul adminelor si configuratiei sale folositi sintaxa de mai sus, logati-va cu parola schimbata de catre voi si aveti acces la toate datele importante (admine+parolele acestora, parola originala a serverului etc.)

- exista posibilitatea de a fura aceste date prin comanda cmd dlfile dar nu stiu exact cum

Cum sa pici un server de 1.5 (metoda foarte veche care inca mai functioneaza pe majoritatea serverelor):

- scrieti in consola urmatoarea sintaxa: bind p "cmd dlfile maps/de_aztec.bsp" si apasati tasta P de mai multe ori pana vedeti ca serverul pica (recomand sa apasati acea tasta cam de vreo 20-30 ori).

- http://aluigi.altervista.org/poc/hlboom.zip (am mai postat despre acest program pe forum).

Este cam copilaresc sa faceti cele spuse mai sus dar... mai avem nevoie uneori si de putina distractie :)

Link to comment
Share on other sites

Nemessis wrote: Distractia:

Ai admin si poti folosi comanda de clexec? O poti folosi si in felul urmator (dau ca exemplu amx mod dar functioneaza si pe admin mod):

- amx_clexec nume "cd eject" (va deschide cd-rom la persoana respectiva)

- amx_clexec nume "cd close" (va inchide cd-rom la persoana respectiva)

- amx_clexec nume "+left" (va face persoana respectiva sa se invarta pana iese si intra din nou in joc)

La adminmod sunt urmatoarele comenzi:

-admin_execclient nume "cd eject" (va deschide cd-rom la persoana respectiva)

-admin_execclient nume "cd close" (va inchide cd-rom la persoana respectiva)

-admin_execclient nume "+left" (va face persoana respectiva sa se invarta pana iese si intra din nou in joc)

Distractiv :P

Link to comment
Share on other sites

Nemessis wrote: Distractia:

Ai admin si poti folosi comanda de clexec? O poti folosi si in felul urmator (dau ca exemplu amx mod dar functioneaza si pe admin mod):

- amx_clexec nume "cd eject" (va deschide cd-rom la persoana respectiva)

- amx_clexec nume "cd close" (va inchide cd-rom la persoana respectiva)

- amx_clexec nume "+left" (va face persoana respectiva sa se invarta pana iese si intra din nou in joc)

La adminmod sunt urmatoarele comenzi:

-admin_execclient nume "cd eject" (va deschide cd-rom la persoana respectiva)

-admin_execclient nume "cd close" (va inchide cd-rom la persoana respectiva)

-admin_execclient nume "+left" (va face persoana respectiva sa se invarta pana iese si intra din nou in joc)

Distractiv :P

De asemenea poti folosi si :

admin_execcall "cd eject" ( le deschide la toti )

e.t.c....

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Bun tutorialul, mai era unu pe mess cica, ma care flodati serverul ca va sparg la toti calculatoarele si va stric cs-ul si nush ce :D . Oricum gj Nemessis. Chestia asta e buna la codati? Dar daca ai acces la rcon si serverul nu are webmode stiti vreo metoda de ati mari adminul? Ma rog accesul la mai multe comenzi? Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Distractia:

Ai admin si poti folosi comanda de clexec? O poti folosi si in felul urmator (dau ca exemplu amx mod dar functioneaza si pe admin mod):

- amx_clexec nume "cd eject" (va deschide cd-rom la persoana respectiva)

- amx_clexec nume "cd close" (va inchide cd-rom la persoana respectiva)

- amx_clexec nume "+left" (va face persoana respectiva sa se invarta pana iese si intra din nou in joc)

Cum sa furi parola serverului (necesita admin rcon)

- rcon_password aaa (parola va fi schimbata in aaa pana la schimbarea hartii) - nu merge la amx mod x din cate stiu.

- daca serverul foloseste webmod pentru managementul adminelor si configuratiei sale folositi sintaxa de mai sus, logati-va cu parola schimbata de catre voi si aveti acces la toate datele importante (admine+parolele acestora, parola originala a serverului etc.)

- exista posibilitatea de a fura aceste date prin comanda cmd dlfile dar nu stiu exact cum

Cum sa pici un server de 1.5 (metoda foarte veche care inca mai functioneaza pe majoritatea serverelor):

- scrieti in consola urmatoarea sintaxa: bind p "cmd dlfile maps/de_aztec.bsp" si apasati tasta P de mai multe ori pana vedeti ca serverul pica (recomand sa apasati acea tasta cam de vreo 20-30 ori).

- http://aluigi.altervista.org/poc/hlboom.zip (am mai postat despre acest program pe forum).

Este cam copilaresc sa faceti cele spuse mai sus dar... mai avem nevoie uneori si de putina distractie :)

ALTE CHESTII :

PT ADMIN MOD :

admin_execclient <nume> (sensitivity <valoare>) mareste sau scade sensibilitatea mouse-ului.de obicei eu pun ori 1 ori 20 :twisted:

admin_execclient <nume> <cl_timeout 0> User-ului ii va aparea "Connection timeout" si nu se va putea connecta la nici un server pana nu v-a schimba valoarea din consola proprie.majoritatea dez/reinstaleaza cs-ul pt ca nu stiu despre ce este vorba,putini stiu acest cvar

admin_execclient <nume> <bind mouse1 quit> cand v-a incerca sa traga cs-ul ii se v-a inchide

admin_execclient <nume> <bind mouse1 kill> cand v-a incerca sa traga acesta va muri

admin_execclient <nume> <say Admin sa-mi ********* etc etc> folosesc asta cand sunt mai multi admini pe srv.v-a lua kick/ban garantat

admin_execclient <nume> <say .::BadBoy v2.0 HooK::.download www.cs-united-cheaters.com> daca mai sunt alti admini GARANTAT BAN :D

admin_execclient <nume> <fps_max 1> va incepe sa vada in poze,fps-ul scazand in jur de 10-20

admin_rcon admin_ignore_immunity 1 Daca aveti cva cu alt admin,dar acesta are imunitate bagati comanda asta si apoi puteti sa il banati linistit.Sa setati inapoi dupa ce v-ati terminat treaba admin_rcon admin_ignore_immunity 0 ca sa nu o luati de la 11 metri la randul vostru

FOARTE IMPORTANT

Sa da-ti comanda asta inainte de a efectua una din comenzile de mai sus :

admin_rcon admin_quiet 2 --- aceasta comanda va face sa nu mai apara cine/ce/asupra cui/ a facut vreo comanda

PT AMX :

amx_givehp <numele_tau> o sa aveti 250 hp...eu am bindat pe keypad apas kp5 in timpul ciuruielii si am 250 hp :D

amx_givearmor <numele_yau> o sa aveti 250 armura..la fel bindat

amx_givemoney <numele_tau> primesti 16000 $ .bindat in config :D

Eu la inceput de runda apas toate astea deodata si sunt invincibil...

DACA NU AVETI ADMIN IAR SRV ESTE ADMIN MOD :

In consola :

cmd admin_votemap <harta> incepe un vot pt schimbarea hartii

cmd admin_votekick <nume> incepe un vot pt a da kick unuia

cmd admin_voteban <nume> incepe un vot pt a da ban unuia

La mine nu pe toate srv cu admin mod au mers,dar pe majoritatea au mers

Cam atat folosesc...bafta & have fun :twisted:

Link to comment
Share on other sites

ultima parte din post-ul tau go_sword este gresita.

de la admin_votemap

trebuie sa fie:

admin_vote_map map

admin_vote_kick nick

admin_vote_ban nick

si daca il duce capul putin pe omul care face serverul de cs poate sa dea restrict la toate aceste comenzi. din cate stiu mi se pare ca trebuie sa modifice un 1 in 0 si nu mai ai acces la comenzile astea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...