Jump to content
Cartus_C

Scanner Remote Desktop

Recommended Posts

tovarasi.merge oriunde l ai pune orice net ai avea si pe orice lemn de comp de asemenea.numai ca:

daca ai net sub 10mb si procesor mediu pune ti max 35 threads si restul lasati asa cum este.desigur un passfile consistent ajuta sa obtii rezultate.in orice caz trebuie rabdare si tutun.daca ai peste 10mb teava si procesor peste medie e logic sa saltati parametrii.

si eu aveam aceleasi probleme cu check/error etc, dar am ajustat thread urile si totul e ok acum.

Edited by waingro
Link to comment
Share on other sites

Ai 1 good, daca e bun ce mai vrei?

Nu e nimic anormal din 5000 sa prinzi 1. asta nu zice decat ca ai pass_file-u varza, nu ca nu merge programu.

Dilema mare e la restu, cei ca mine, punem 10.000 cu portu 3389 deschis DECI MERG si el mi le arata ca si cum nu e deschis.

Link to comment
Share on other sites

Ai 1 good, daca e bun ce mai vrei?

Nu e nimic anormal din 5000 sa prinzi 1. asta nu zice decat ca ai pass_file-u varza, nu ca nu merge programu.

Dilema mare e la restu, cei ca mine, punem 10.000 cu portu 3389 deschis DECI MERG si el mi le arata ca si cum nu e deschis.

Din 30.000 mi-a gasit 5 :)))

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am spus ca nu e bine...

Apropo o întrebare cu "ss"

./ss 3389 -b 81.64 -i venet0:0 -s 9

Si uita?i ce mi-a g?sit:

7.232.81.64
211.159.81.64
229.68.81.64
44.249.81.64
214.253.81.64

# mi-a gasit mult mai multe, dar nu inteleg de ce pune la sfarsit 81.64 ?

Am incercat sa ma conectez manual si Fail ...

Link to comment
Share on other sites

pot sa deschid mai multe blah.bat sau degeaba ? nu pot spune imi gaseste simtitor, am sa bag si la verificat dupa cu usere si pass ceva mai consistent decat ce are el, vreau sa stiu daca are rost sau nu sa deschid mai multe sesiuni odata, si daca exista cumva posibilitatea sa gasesc ceva tot pt windows pt a putea scana anumite clase nu aleatoriu. asa ca idee scan`u arata f interesant. astept un raspuns si am sa revin si eu cu rezultate, daca astea vor exista :)

Link to comment
Share on other sites

pot sa deschid mai multe blah.bat sau degeaba ? nu pot spune imi gaseste simtitor, am sa bag si la verificat dupa cu usere si pass ceva mai consistent decat ce are el, vreau sa stiu daca are rost sau nu sa deschid mai multe sesiuni odata, si daca exista cumva posibilitatea sa gasesc ceva tot pt windows pt a putea scana anumite clase nu aleatoriu. asa ca idee scan`u arata f interesant. astept un raspuns si am sa revin si eu cu rezultate, daca astea vor exista :)

Sunt suficiente 2 care se deschid din default iar pentru a scana pe un ip-range preferentiabil fie editezi sintaxa care o ai in blah.bat si iti pui tu ce ip-range vrei fie vei scana cu un alt scanner sa zic vnc pt ca a mai fost postat aici cu cateva pagini in urma avantajul fiind ca ai o optiune in program in care scoti un ip-range de ce tara vrei si ulterior va scana dupa acel ip-range.Bafta ;)

Edited by maftrunk
Link to comment
Share on other sites

Sunt suficiente 2 care se deschid din default iar pentru a scana pe un ip-range preferentiabil fie editezi sintaxa care o ai in blah.bat si iti pui tu ce ip-range vrei fie vei scana cu un alt scanner sa zic vnc pt ca a mai fost postat aici cu cateva pagini in urma avantajul fiind ca ai o optiune in program in care scoti un ip-range de ce tara vrei si ulterior va scana dupa acel ip-range.Bafta ;)

wow frate mai pune si tu cate o virgula.

Link to comment
Share on other sites

99.60.11.23 doar cand user Kiss este logat.

72.9.154.9@Administrator;xanadu

deja am renuntat la ideea de a mai scana remote uri.dureaza prea mult, desi as fi avut nevoie doar de IE-US sa mi fac 2 3 cumparaturi.

offtopic@ sa le dau .. celor de la digitalriver.multa...MULTA.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...