Jump to content
black_death_c4t

Ma retrag de pe RST!

Recommended Posts

Uof, supremul filozof a clacat :-<. Din cauza lipsei a intr?rii tale sclipitoare pe RST, acum ai decis s? faci o plecare de pe scen?, mai lacrimogen? de felul ei ?

Salut?ri ?i s? auzim de bine ! (C? am v?zut c?-?i place tag-ul de italic la sarcasm.)

Link to comment
Share on other sites

Asta imi place , atat.

Invata sa respecti. Daca stii ca esti un mucos aflat la stadiul de lipitoarea familiei ce nu poate sa isi procure bani de o coca-cola, mai bine ti-ai exersa bunele maniere sa iti dezvolti personalitatea sa ai un caracter puternic care 100% te va ajuta cand vei fi pe picioarele tale.

Ave O.

Link to comment
Share on other sites

Am fost si sunt atat de ocupat...dar am reusit sa imi fac putin timp pentru a citi, cand am vazut cat de atragator este subiectul acesta am decis sa fac o mica pauza de a citi micul tau discurs la care a fost destul destul de impresionat.

Ce pot sa zic doar ca o sa ne pare rau cel putin o sa le pare rau celor de pe rst ca ai plecat chit ca ei dabea asteptand sa fi facut pasul asta de mult, totusi o sa ati duca lipsa deoarece din cate am observat eu care nu prea am mare treaba cu rst, am vazut dea lungul timpului ca tu ai fost mascota rst-ului si ca sa ma folosesc putin din cuvintele din micul tau discurs, maimutoiul TU ai fost iar pe langa asta jucat si batjocorit de toti.

Si iar sa par un plagiator tare ma voi folosi iar de o fraza de a ta ca sa pot inchia cum trebuie acest reply.

Acestea fiind spuse, la revedere °°°°°°°!

---------------

From nobody: In primul rand invata sa vorbesti corect (si nu, nu ma refer la mici greseli), in al doilea rand esti idiot daca tu poti crede ca s-ar face cineva de ras sau ar fi mascota doar din simplu fapt ca 100 de prosti vin si injura pe cineva. Exemplu real: Hagi - injurat de 1000 de ratati in toate felurile si spunand ca a fost varza la capitolul fotbal. Si-au batut pula de el? La ce concluzie as putea ajunge in legatura cu tine si a tututor ce cred acelasi lucru? Esti / sunteti prost(i)! Cine se aseamana se aduna.

Edited by Rafa
Link to comment
Share on other sites

Am fost si sunt atat de ocupat...dar am reusit sa imi fac putin timp pentru a citi, cand am vazut cat de atragator este subiectul acesta am decis sa fac o mica pauza de a citi micul tau discurs la care a fost destul destul de impresionat.

Ce pot sa zic doar ca o sa ne pare rau cel putin o sa le pare rau celor de pe rst ca ai plecat chit ca ei dabea asteptand sa fi facut pasul asta de mult, totusi o sa ati duca lipsa deoarece din cate am observat eu care nu prea am mare treaba cu rst am vazut dea lungul timpului ca tu ai fost mascota rst-ului si ca sa ma folosesc putin din cuvintele din micul tau discurs, maimututoiul tu ai fost aici si jucat dupa cum au vrut si batjocorit de toti aici.

Si iar folosit o fraza de a ta sa inchiu sa par a fi un copiator voi inchia cu asta.

Acestea fiind spuse, la revedere TinKode!

Hhahahhaha good, Rafa creator of anti kzh :))

Lasa jane, ca TinKode va ramane in inimile noastre multa vreme.

Si acum sa iti zic si ceva serios, daca ai sti cum sa respecti ai fi respectat nu doar pupat in cur de laketi cu frica de ban. Succes in continuare la munca si la ce vrei sa faci, asta ti-o zic prieteneste .

Link to comment
Share on other sites

Acum sa nu interpretezi tu ceva gresit intrebandute ce ai vrut sa spui prin asta.

"Si acum sa iti zic si ceva serios, daca ai sti cum sa respecti ai fi respectat nu doar pupat in cur de laketi cu frica de ban."

In legatura cu "anti kzh" sa sti ca am fost primul dupa exolent(doar ca el scosese doar pentru steam) si credema ca multi sau chinuit luni de zile pentru a face cumva de a il blocka si nu au reusit scriptari tari cu experienta de cativa ani iar eu cand eram pe cfg,ro am reusit sa il fac dintr-un public si o mica functie ce executa 2 functii de la kzh care faceau sa dea crash pur si simplu sa se blockeze cs-ul. Si a avut un mare succes pe atunci timp de cateva luni bune si nu cred ca exista vrun server de kz,dr sau hns fara sa nu il aiba. Cand a vazut mut2nt sursa pur si simplu nu ia venit sa creada, a inebunit si cat mam mai ras pe treaba asta...

In legatura cu succesul idem si tie.

Link to comment
Share on other sites

Incerc sa inteleg anumite conflice si ca nu multi nu il haliti pe TinKode, multi nu au facut-o de la inceput din invidie ca Nemessis i-a lasat locul lui.

Dar hai sa nu mai gandim la modul seminte + cola in fata scarii, e vb de o comunitate, una foarte puternica, avem nevoie si de intelegere si de impunere.

Ce a facut TinKode cu postul ca da ban la userii inutili ar face oricine ar avea puterea si mult timp de omorat sa se bata cu morile de vant.

Nu ar trebuii sa ne bucuram cand pleaca nu admin din comunitate, ca sa traim avem nevoie de publicitate, Nemessis a facut-o din plin.

Publicitate nu ne facem postand linkuri catre youtube sau facand copy/paste de pe alte siteuri.

La inceput forumul asta era miezu, cum au aparut trollerii, cei care postau 0day`s si foarte multe lucruri folositoare au inceput sa fie din ce in ce mai putini.

Cu atitudinea asta a userilor ne ducem fix in pula mea !

Userii fac un forum, nu adminii, si userii fac ... ce ?

Nu am vazut nimic creativ facut pe forum de cand eram mai mic...

Mai aveam multe de zis dar mi-am pierdut ideile ! Am prea multe pe cap...

Stiti vorba, cum iti asterni, asa dormi, nu cred ca sunteti multumiti de nivelul comunitatii stiind ca poate mult mai mult...

Oamenii creativi nu mai posteaza pentru ca sunt luati peste picior.

Daca atitudinea asta o avem cu toti care isi dedica timpul pentru rst in orice scop ar fii el....

------------

Ca o concluzie in toata dusmania care o aveti in voi ( suntem romani, e logic ).

Spurcati-va un minut doua din viata si observati ca pe forum s-a facut putina ordine de cand a facut TinKode pe "al dracu`". Nu au mai fost injurii, nu au mai fost postate aberatii ( asa multe ).

Cand masele nu sunt in stare sa fie civilizate din respect, scoti barosu si le dai in cap, si o fac de frica, asa se facea in evul mediu, se pare ca inca nu am evoluat suficient de mult...

------------

Success TinKode si te mai asteptam din cand in cand !

Link to comment
Share on other sites

Asta mia placut, nu ca si restul din ce ai scris nu a fost ok, dar asta ma captat cel mai tare.

"Oamenii creativi nu mai posteaza pentru ca sunt luati peste picior."

Si ati dau foarte mare dreptate.

Tocmai daia am decis sa nu mai trec pe aici pentru ca comportamentul userilor fata de mine sau intre ei e atat de jalnic incat am zis ca asta nu e comunitate.

Iar aici vi sa razi sa faci misto si sa ati bati joc de unu si atlul mai exact sa ati pierzi timpul atunci cand nai ce face, offtopic la greu doar din cate am observat e permis doar vazand si participand la cateva topicuri si pe langa toate astea mai vi si mai postezi din cand in cand fel si fel de programe inutile sau cel putin atragatoare dar virusate incercanduti norocul crezand ca prinzi pe cineva in plasa pe rst.

Edited by Rafa
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bafta frate.. ce sa zic.. e si greseala ta ca ti`ai pus mintea cu nepotii ;-). Eu de`as fi fost in locul tau mi`as crea un user nou si as fi activat in continuare, fara sa stie toti butii ce si cum, asta in cazul in care vroiam sa raman pe forum.

Oricum, eu zic ca indiferent de ce preoritati ai in viata, atat timp cat iti castigi existenta din munca pe internet, respectiv munca la calculator poti sa frecventezi un forum in acordarea unui ajutor/pareri.

Acum e treaba ta ce doresti sa urmezi mai departe. Eu iti urez sa ai parte numai de bafta si sa fii cu capul pe umeri. A.. si ca un sfat.. sa renunti la a fii asa impunator, cateodata dauneaza, si oricum fiecare are nasul lui, indicat e sa nu`l gaseasca :P

P.S. Daca vrei sa iti duc munca mai departe cu curatatul nepotilor vb cu Kw3 sa`mi dea admin sau da`mi tu daca vrei si poti. M`am saturat sa tot dau report`uri.

Anyway.. T'aves bahtalo!

EDIT: A.. pentru Oust (scuze daca nu esti tu, dar tu scrii cu jane) si altii care si`au mai facut usere fantoma.. sunteti prea ratati fratilor, dati dovada de o prostie mare.. pacat..

EDIT1: Ahead.. tocmai.. ca sustin ideea, sunt foarte multi care merita ban.. si ai dreptate.. userii care se respecta si care sunt cu capul pe umeri nu au primit ban si nici macar nu au fost luati in calcul.

Edited by Zatarra
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca sunt singurul care a observat asta, ca toti care fac ceva util sunt luati peste picior de altii care incearca sa se afirme.

Nu vad de ce razvratirea asta pe threadul lui TinKode in care incerca sa faca ordine.

Nu a facut puscarie, nu a pus streangul nimanui, nu a dat ban nici unui user care a contribuit comunitatii.

Hai sa iubim trollerii ...

Hai sa facem offtopic...

Hai sa ne batem joc unii de altii in loc sa invatam si sa ne dezvoltam...

- doar suntem romani ce pula mea !

Link to comment
Share on other sites

Daca fac putin off prin a spune Felicitari celor care gandesc ca tine AhEaD si de ai incuraja nu ar fi o problema dar sa facem off tocmai pentru a provoca,dauna sau a face rau cuiva jignindul sau provacandul sa intre intro discutie total lipsita de respect si inafara subiectului e ceva ce ar strica si ar dauna rst-ului.

Iar cum nimeni nu sa ocupat de rst sa faca putina ordine si sa implementeze niste reguli sa ajuns la ce este in prezent pe rst doar sugaci si pizdosi doar intre 4 pereti si care mai de care.

Acum fara nici o suparare toate astea ajuganduse din cauza celui care a infintat aceasta comunitate si care inca o conduce in momentul de fata.

Sa pare ca ia placut si ii place asa cum e acum si nu ar dori o mica schimbare si nu iar fi placut sa fie ceva mai serios de atat.

Sincer ma mira inca totusi ca a avut acest succes.

Daca siar face putin timp si ar vrea sa faca o mica schimbare la el, eu zic sa incercati sa il incurajati si sa il ajutati fiecare cu ce puteti si nu doar pentru ceva anume sau ceva in schib sau doar pentru ca el a infintat aceasta comunitate si totusi are un grad aici, ci doar din placere si pentru cei care doresc in continuare sa ramana aici si iubeste rst chiar de este asa cum este el acum pai ar fi cazul sa se faca ceva.

Pentru inceput de a implementa cateva reguli si crea un staff care bine inteles fiecare sa aie postul lui (rolul lui).

De ar fi gandit toti cum gandeste AhEaD sau altii baieti destepti si cu capul pe umeri....ce bine ar fi fost.

Parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu succesul idem si tie.

Asta iam zis lu Tinkode,dar iti zic si tie succes in continuare la mai multe pluginuri.

Sa revenim...

Problema e alta Zatarra si AhEaD , cum am mentionat si in alte posturi, mi-a placut mult ce a facut tinkode, sa dea ban pentru orice spam, dar nu mi-a placut faptul ca nu a dat dovada de respect, si a facut asta prin propriile reguli.

Nu stiu sa explic, dar dau un exemplu.

Unu intra intr-un anturaj, fiind mielusel 1/2 saptamani, dupa acele 2 saptamani, el isi ia "grade" luandu-i peste picior pe ceilalti care sunt de mai mult timp in anturaj. Ceva de genul a facut si tinkode, iar mie nu imi place chestia asta.

Faza cu Ny?ro e alta, iti explic eu prin pm.

EDIT : acum am citit

Da ai punctat bine Rafa, multi administratori/moderatori nu prea isi fac treaba pe aici, nu au timp s-au alte motive, oricum vreo 2 moderatori si 1 administrator ar trebui acum in plus pe forum care sa fie activi si sa aiba experienta.

Si va spun eu de ce sa ajuns asa,pentru ca nu ati vrut sa stergeti categoria, sau sa o inchideti temporar "off topic" , unde eu am postat sugestia dar mi sa raspuns negativ.

Bineinteles nici cu inchiderea off topicului nu poti rezolva multe dar macar faci ceva .

http://rstcenter.com/forum/35651-cum-se-duce-rst-ul-de-rapa.rst

Edited by Nyțro-Oust
Link to comment
Share on other sites

Asta iam zis lu Tinkode' date='dar iti zic si tie succes in continuare la mai multe pluginuri.

Sa revenim...

Problema e alta Zatarra si AhEaD , cum am mentionat si in alte posturi, mi-a placut mult ce a facut tinkode, sa dea ban pentru orice spam, dar nu mi-a placut faptul ca nu a dat dovada de respect, si a facut asta prin propriile reguli.

Nu stiu sa explic, dar dau un exemplu.

Unu intra intr-un anturaj, fiind mielusel 1/2 saptamani, dupa acele 2 saptamani, el isi ia "grade" luandu-i peste picior pe ceilalti care sunt de mai mult timp in anturaj. Ceva de genul a facut si tinkode, iar mie nu imi place chestia asta.

Faza cu Ny?ro e alta, iti explic eu prin pm.[/quote']

Aici te sustin.. nu se da ban la oricine.. e ca in familie/prietenie, daca te certi cu fratele, varul sau prietenul cel bun.. nu il ignori 3-5 luni.. sau 2-3 ani.. te superi 1-2 zile si gata.. iti trece.. pana la urma tie frate/var/prieten. Eu unul consider ca membrii vechi sunt ca o familie, daca nu macar o prietenie poti sa spui ca se leaga intre ei. Asta e parerea mea, acum ramane la atitudinea fiecaruia sa decida cum considera pe ceilalti membri.

Link to comment
Share on other sites

Si TinKode a gandit lafel, numai ca nu s-a exprimat !

Au fost anumite certuri in spatele forumului, anumite bisericute, anumite discutii, anumite cacaturi... care au facut ca evenimentul sa fie si mai tensionat.

Ma repet, doar suntem romani...

//-> PARANTEZA

Scopul forumului este educativ!

- nu ca sa faca userii celebrii...

- nu ca sa invete userii sa dea deface la pagini cu poza cu cap de schelet si 2 texte in care fac misto de nefericitul proprietar in cauza

- nu ca sa te chinui sa fii cool

<-// PARANTEZA

Eu niciodata nu am halit la romani, faptul ca daca vor sa iasa ei la lumina, trebuie sa bage pe altu` la intuneric...

Asta mi se pare cel mai josnic lucru posibil, lipsa de personalitate, lipsa de incredere in sine, lasitate, spirit de cioban !

Atitudinea asta nu va ajuta niciodata pe nimeni in viata...

Link to comment
Share on other sites

Asta iam zis lu Tinkode' date='dar iti zic si tie succes in continuare la mai multe pluginuri.[/quote']

Cum eu spusesem ca am avut si am treaba incotnuare dar miam facut putin timp citindui si salutandul pe tinkode iar ca apoi tu incepand cu mine si terminad cu el dar cu fraza "Succes in continuare la munca si la ce vrei sa faci, asta ti-o zic prieteneste ." am crezut ca e pentru mine.

Mi sa parut mie ceva ciudat si dupa cum ai vazut team si rugat sa detaliezi putin ca nu fac legatura in cea ce vrei sa spui cu asta "Si acum sa iti zic si ceva serios, daca ai sti cum sa respecti ai fi respectat nu doar pupat in cur de laketi cu frica de ban."

Pff, acum nu ati mai zic mersi de compliment pentru ca deja am facuto chiar de nu era pentru mine...:))

Edited by Rafa
Link to comment
Share on other sites

Toti smardoi cu reforme de cacat , gata coaie ,doar s-a facut un post ca pleaca un om , va fi inlocuit si atata tot . Faceti spume la gura degeaba ca oricum nu se schimba nimic , userii aleg forumurul nu forumul alege userii.

Daca era asa cu TinKode ....

Noi sa fim sanatosi ! Propun inchiderea thread-ului pentru a nu se face si mai mult off topic, si chesti neinteresante. Doar am propus daca am jignit pe cineva cu asta imi cer scuze.

Si mai propun redeschiderea http://rstcenter.com/forum/34375-se-cauta-jurati-pentru-rst-court-6.rst .

Matei : Contul asta este facut pentru alta cauza, dar lam dezvirginat acum.

Ave O

Edited by Nyțro-Oust
Link to comment
Share on other sites

sincer TinKode ai minte si talent , dar nu o folosesti cum trebuie , crezi ca daca esti admin sau daca ai 19 ani si te duci si spargi un site la unu si accea persoana iti da banii de 2 cola nu inseamna ca esti mai jmecher si poti da ban si warn si amenintari la toti de pe forumu asta pentru orice idiotienie , exemplu mie ca am postat 1 singur subiect in real ceea ce poate fi inteles ca gluma si m-ai amenintat cu ban ... :) Totusi mi-am facut o parere proasta despre tine, mai exerseaza ca nici sa te caci bine nu cred ca stii chiar daca stii un amarat de sqli sau xss ! Bafta in continuare pentru ca stiu ca dupa reply-ul asta o sami iau ban si in plus o sa-l si stergi !


1. WARN: Postare XSS in sectiunea ShowOff.
2. WARN: Dublu post.
3. Warn: Offtopic ([url]http://rstcenter.com/forum/37995-problema-cu-members-000webhost-com.rst[/url] -> sters ulterior) 'tzeapa , sau poate e down'
4. Warn: Offtopic ([url]http://rstcenter.com/forum/256513-post8.html[/url]) 'din astea discutati voi?' - reprodus cu aproximatie.

Deci ban.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...