Jump to content
Jimmy

Crackme

Recommended Posts

Daca nu cumva are protectie pentru virtual box, fisierul este inofensiv. Nu se conecteaza la nici o adresa, nu creeaza alte fisiere. Singura chestie care nu o inteleg este urmatoarea:

De ce daca ii dai "cancel" nu se inchide? Ii dispare fereastra dar procesul ramane activ in memorie, poate fi inchis doar din task manager. Daca il inchizi de la "x" atunci se inchide fara probleme.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu cumva are protectie pentru virtual box, fisierul este inofensiv. Nu se conecteaza la nici o adresa, nu creeaza alte fisiere. Singura chestie care nu o inteleg este urmatoarea:

De ce daca ii dai "cancel" nu se inchide? Ii dispare fereastra dar procesul ramane activ in memorie, poate fi inchis doar din task manager. Daca il inchizi de la "x" atunci se inchide fara probleme.

Asa l-am scris.

Private Sub cmdCancel_Click()

LoginSucceeded = False

Me.Hide

End Sub

ASProtect,nu?

Vezi ce zice RDG packer detector.

Link to comment
Share on other sites

?in s? te contrazic. În cazul unui stealer/rat, po?i selecta tu dac? dore?ti protec?ie anti-virtualbox, etc, la fel ?i în cazul unui crypter.

Stiu asta am spus si eu.

M-am referit la faptul ca nu am gasit nimic. Asta inseamna ori fisierul chiar e inofensiv ori stealer-ul/rat-ul are protectie anti virtual box.

@ Jimmy87, am crezut ca butonul de cancel este facut pentru a iesi din program. De ce ai pune programul sa isi ascunda fereastra daca dai cancel?

Link to comment
Share on other sites

@@MyJuliet Esti papagal? In fiecare reply de-al tau copiezi enunturile altora...

Fiindca este un bot ce ia reply-urile altora sa para legit. Isi face reclama prin semnatura.

Nu cred ca o sa se aventure nimeni sa stea sa faca unpacke executabilului pentru a termina acest challenge.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...