Jump to content
wildchild

Lecţie englezească despre dragostea de România

Recommended Posts

Prea multa importanta isi da, pai spune'mi tu mie carui roman nu iar conveni sa stea in tara lui, limba lui, locu lui cu nshpe case si hectare de teren cat are ala.

Pai stau si eu asa frate, oricand la orice ora, de fapt si de drept nici nu imi trebuie asa mult, da cu cacatu asta de guvern ce dracu sa faci ca pe zi ce trece te saraceste mai tare :)

Iar vorba lui Oust, se satura curand si el. Oleaca sa dea pe la primarie si finante si prostii denastea sa se sature sa fie tratat mai rau ca un porc.

Link to comment
Share on other sites

Sa se trezeasca el in fiecare dimineata si sa mearga la serviciu unde isi bate joc seful de el ... sa vina acasa si fiu-su sa-i ceara bani de o punga de pufuleti si sa nu aibe sa ii dea ... sa astepte ziua de 15 sa primeasca salariu si sa-i spuna aia ca nu au de unde sa-i dea deocamdata ... sa mearga sa imprumute 10 lei la vecini sau rude ca sa poata cumpara malai pt mamaliga ...

... si abia atunci sa scrie despre viata in Romania!

Link to comment
Share on other sites

As fi curios.

Trimite 100.000 romani in Anglia. Adu 100.000 englezi in Romania. Si dupa un an intreaba-i pe fiecare unde e mai bine.

Asta e viata pe care a ales-o el. Cati englezi ar mai fi facut la fel? Nu prea vad valuri de englezi venind in Romania.

Cand vorbesti despre o tara trebuie sa vorbesti la modu general. Nu particular.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...