Jump to content
Ellimist

Lg optimus One vs Samsung galaxy gio s5660

Recommended Posts

Compare LG P500 Optimus One vs Samsung Galaxy Gio S5660 price and Specs

Ce parere aveti? Sau aveti alta sugestie pana in 700 ron?

Lg Are 419 RAM si 600 Mhz procesor.

Samsung are 278 RAM si 800 Mhz procesor.

Intrebarea este care dintre ele conteaza mai mult?

Multi se plangeau de Lg ca se acumuleaza praf sub ecran dar are o baterie grozava. Multi se plangeau de Samsung ca bateria se consuma repede dar ecranul este mult mai bun ca la Lg.

Sunt posesori pe aici care sa isi dea cu parerea?

Link to comment
Share on other sites

Am eu LG Optimus One P500 !

Il folosesc doar pentru a da mesaje si sa sun,poate ma mai uit la un film sau ascult melodii.

Sunetul se aude foarte bine si convorbirile la fel. La capitolul camera :-S cam prost nu are flash :(, deci daca e zi pozele ies frumoase dar daca e noaptea...e noapte.

Bateria e de 1500 mp, e foarte buna, am ascultat cam 3 melodii pe zi +2,3poze,m-am jucat un joculet,am vorbit la el 3-4 minute am scris 2mesaje> pe zi...bateria m-a tinut 4 zile. Iar ecranul este unu capacitiv se vede foarte bine. Daca inainte ai avut un telefon cu tastatura si nu touchscreen iti va parea bine ca tiai luat unul cu touchscren cam o saptamna dar apoi o sa plangi dupa unul normal..Deci nu recomand LG Optimus One p500 nici celalalt telefon care e un pic mai slab ca acesta. ( ai sa te plictisesti de lg...e prea simplu meniu..iar daca nu ai net pe el degeaba il ai sal)

Link to comment
Share on other sites

eu iti recomand LG P500, il detin de o vreme. Este un telefon multimedia spre deosebire de samsung galaxy mini. Bateria tine in functie de cat de mult este utilizat(30-35 ore maxim). Numai sa nu faci prostia ca in prima zi cand il primesti sa cauti o zi intreaga live wallpaper(mi-a cam mancat bateria atunci).

Link to comment
Share on other sites

Si eu tot alegerea asta am avut-o de luat : http://rstcenter.com/forum/38020-parere-despre-samsung-galaxy-gio-s5660.rst

Am luat Samsung-ul . Merita iti spun. Ia-l si baga-i android 2.3.4 si rooteaza-l ai site de tutoriale la mine in semnatura. Si daca vrei sa mai economisesti bani ia-l de aici Samsung Galaxy Gio S5660 Dark Silver - TelefonulTau.eu .Eu tot de acolo l-am luat si am 2 ani garantie si sunt multumit. E alegerea ta. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Detin LG Optimus One si pot spune ca e mai bun decat toate celelalte telefoane din categoria lui .. nu poti sa-ti iei ceva mai bun decat el la acesti bani.

Bateria ma tine destul de mult .. 2 zile cu utilizare moderata de net si jocuri.

Ce ma incanta cel mai mult e display-ul pentru ca se vede extrem de bine la el .. are rezolutia destul de mare si culorile superbe .. nici nu se compara cu samsung sau htc(wildfire).. cine nu ma crede poate sa le compare .. in realitate, nu pe net.

PS: Eram inebunita dupa htc wildfire pana am facut comparatia dintre ele in realitate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...