Jump to content
dragosh1904

Se merita atatia bani?

Recommended Posts

Pai zic eu ca am dat de o combinatie buna!

Pret 550 max 600 ron pt un laptop amilo li 2727

56de75590054b2cd89b60a1.jpg

cu configuratia

unledwfn.jpg

se merita sau sa-mi iau unu super bun din magazin?

Ps mai primesc si un super mouse care mai mult de 20 ron nu stiu daca costa.Mouse A4Tech X-710F, Negru

PS acum ii fac teste de bad-uri pe hdd imi puteti recomanda un program cat mai bun?+sa vad daca se incinge si daca palpeaza ecranul.

PS2 vad ca ar fi o mica problema cu driverele se gasesc greu.

Link to comment
Share on other sites

Eu iti zic la fel ca si tromfil. Nu se merita sa iei nimic SH, poate sa iti fie si prieten. Poate ca nici el nu stie ca e aproape dus ceva. Faci un sacrificiu, mai pui ceva banuti si iti iei unul nou. Daca se duce, macar stii ca lai stricat tu... nu ramai prost.

E doar parerea mea, tu faci ce vrei :).

Link to comment
Share on other sites

Cred ca e mai bine sa-ti iei unul nou.Nu stiu ce calculatoare stau pe piata din RO,insa la noi indiferent de bugetul care il au ,toti opteaza pe minim 3-4 GB DDR3,ma uit chiar ca multi vor i-uri ca procesor:)),iar HDD-ul sub 500 GB nici nu prea se gasesc,daca sa le iei aparte.

Zic sa mai stringi bani si ia-ti ceva bun,daca iei ceva vechi risti sa-l tii pina nu se strica. :D

Link to comment
Share on other sites

Aici ai dreptate dragosh, 550 ron nu e mult, dar gandestete la ce il vei folosi. Te va ajuta laptopul? Vei putea sa iti faci treaba cu el? Iti place laptopul? TU crezi ca se merita? daca iti pui intrebarile astea de 2 ori si raspunsul e da, atunci poti sa il iei :).

Link to comment
Share on other sites

Mousul e bun :) tin sa te contrazic ca toate mouse-urile din seria a 3-a A4-tech sunt destul de bune pentru PC si unele in special pentru gaming (UNELE)

Oke, in legatura cu laptopul... nu, nu se merita si atat, ai toate sugestiile si raspunsurile mai sus de la ceilalti colegi :)

Link to comment
Share on other sites

Depinde de fiecare, eu unu m-as multumi cu asa ceva, eu am nevoie de maxim 1 GB RAM, un procesor de 2.5 GHz si o placa video de 2 lei. Dar eu nu ma joc, decat din an in Paste un Counter-Strike. Daca nu esti gamer si nu vrei cine stie ce de la un calculator, cum eu de exemplu nu vreau, e bun.

Link to comment
Share on other sites

Exact cum spune si nytro. Si eu zic ca merita, dar asta depinde si in functie de ce vrei sa faci pe el. Pentru un home user obisnuit e mai mult decat suficient. Am 1GB ram si niciodata nu am simtit nevoia de mai mult. Daca il folosesti pentru jocuri, nu merita. Pentru restu', eu zic ca da. Si pretul mi se pare bun, mai ieftin de atat e doar mersu' la sala de net.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...