Jump to content
Paul4games

Nikola Tesla

Recommended Posts

Nu stiu cati dintre voi stiu despre el(nici eu pana astazi cand am inceput sa ma documentez mai mult despre el nu stiam foarte multe despre el) dar cred ca ar trebui sa va documentati avand in vedere ca el a transformat lumea, si majoritatea lucrurilor care le folositi zilnic se bazeaza pe principiile sale, uita-ti aici niste videouri si un articol despre el:

Genialul Tesla, inventatorul mileniului II

Vplay / Nikola Tesla - Mad Electricity part 1 of 5 - YouTube

Vplay / Nikola Tesla - Mad Electricity part 2 of 5

Vplay / Nikola Tesla - Mad Electricity part 3 of 5

Vplay / Nikola Tesla - Mad Electricity part 4 of 5

Vplay / Nikola Tesla - Mad Electricity part 5 of 5

Ps:Se pare ca avea si sange de roman dar ca de obicei Romania nu este recunoscuta.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca e foarte greu sa traiesti printre oameni care nu cred in tine, si vorbim de mase, nu de familie sau prieteni.

Oricum, simulatorul de cutremure e mindblowing. o_o

Da dar cand nu te sustine familia este cel mai rau, ca de alti nu iti apsa asa mult si oricum asta te ambitioneaza mai mult sa le arati loreu oricum zic ca omul asta a fost genial, si ideile sale erau prea avansate pentru timpul lui si pentru cum gandeau oameni atunci.....mie cel mai mult mi-a placat ca el putea concepe orice mental, dezabilitatea lui i-a devenit abilitatea cea mai pretioasa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...