Jump to content
macs

Voltrank - free link exchange network

Recommended Posts

@MrRip ... Mi-am dat seama, sorry. Era prea tarziu knd am obs si nu leam putut sterge, ar fi trebuit sa se poata, unele forumuri au optiunea ca userii sa stearga posturile lor chiar daca trebuie sa treaca de moderatori, are un efect bun si la curatenie.

Inca odata, scuze!

Edited by macs
Link to comment
Share on other sites

in cat timp activeaza ads-ul?

La capitolu asta ori sunt lenesi ori intradevar au moderatori care filtreaza linkurile, cateva ore cel mult.

Verifica-ti tot timpul linkurile si adurile tale publicate in alte site-uri, sunt multi care fac pe iei si tot scot pluginul afara sau folosesc culori asemanatoare cu backgroundul site-ului ca sa ascunda ads, sau scot definitiv pluginul de la volt si nu sunteti publicat dar totusi pierdeti punctele pana sistemul le verifica din nou.

Cauta cu CTRL-F pe pagina unde ar trebuii sa fie si daca nu sunt = report missing si in cateva ore va returneaza.

hope it helps!

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca au si un script ptr php/html sa il pui in pagina. Daca ai o pagina anume unde vrei sa apara nu tebuie decat sa pui scriptul in HTML si e ok. Pluginul iti apare pe toate paginile.

pizd@.mersi pt pont max. am vazut la multe situri ca au scriptu jos de tot in pagina si nu stiu cum pl sal pun decat in body apare.

Link to comment
Share on other sites

Eu cautam un site care sa-mi caute strict din lista de pe voltrank, sa stiu ce sa raportez si ce nu.

Am gasit pana la urma

Free Reciprocal Link Checking Tool

Dati Export to CSV din voltrank, si cu notepad++ stergeti automat sa ramana doar adresele url, apoi apoi le bagati pe siteul de mai sus, si va spune pe care site nu apare link-ul vostru. Eu am raportat vreo 10.

Link to comment
Share on other sites

- sunt multi idioti pe voltrank care sa joaca cu pluginul pana s-au plictisit aia de la volt sa-i mai bage in seama

- din cate am observat eu poti sa raportezi oricate vrei dar pana la urma nu o sa iti raspunda nimeni... intr-un tarziu am reusit sa vorbesc cu un moderator de la iei care mi-a spus ca nu pot sa faca fata la numarul mare de utilizatori care tot instalewza si dezinstaleaza pluginul. Cei care sunt raportati in final nu vor mai beneficia de PRIME CLASS volt... atat!

- partea buna e ca primesti volti pe toate paginile tale unde ai pluginul instalat si alea cu PR / SEOMOZ mare iti da PRIME CLASS.

- nu stiu de vreun tool sa verifici linkurile de la volt automat, si chiar daca le-ai verifica nu cred ca mai ajuta la raport.

tip:

- eu folosesc grupuri mici de cate 10-20 pe keyword ca sa le pot controla mai usor... poti avea cate grupuri vrei si cand nu esti multimuit de ele pur si simplu le stergi si iti faci altul.

edit:

http://www.scrapebox.com/free-link-checker

hope it helps!

Edited by macs
Link to comment
Share on other sites

inca o intrebare, eu am pluginul pe un blog, iar reclamele nu apar si pe paginile cu articolele scrise dupa ce am instalat pluginul? din ce cauza?

Poti sa instalezi pluginul in WP sau direct in footer.php daca nu vrei sa incarci baza de date (vezi la iei pe site modalitatea de a instala scriptul direct in php)

Astfel, toate linkurile si reclamele trimise de voltrank vor aparea peste tot in site, dar doar acolo unde vor iei dupa ce o sa iti scaneze site-ul si o sa vada ce fel de linkuri si ce rating au paginile tale.

Daca o anumita reclama apare pe o pagina nu inseamna ca o sa apara pe toate... la fel se intampla si cu linkurile tale daca te uiti bine in rapoarte. E f posibil cu un link pe mai multe pagini intr-un site sau doar pe una... sau pe niciuna daca a dezinstalat pluginul si ti-a papat voltii :(

tip:

- recomand sa instalati scriptul direct in footer.php si sa ocoliti pluginul, eventual folositi <div> ca sa il trimiteti in centrul paginii . +plus, fiind ultimul script de pe site nu o sa incetineasca incarcarea paginii.

- ca sa evitati o eventuala penalizare de la google sau incetinire a site-ului... nu lasati mai mult de 2-3 linkuri de volt in acelasi timp, oricum daca aveti destule pagini in site voltrank o sa aleaga alte pagini pentru afisare si tot o sa castigati volti.

hope it helps!

Link to comment
Share on other sites

Serviciul Voltrank este o mare porcarie.Link-urile tale iti sunt adaugate ori pe site-uri care au content scazut sau foarte prost , ori pe site-uri care in 24 h nu mai exista.Daca vreti sa va futeti site-ul in serps si pr folositi cu incredere voltrank.PIS PE EI . LinkEX - Free reciprocal link exchange script iei de aici scriptul frumos cine doreste face schimb de link cu tine ,ai multe optiuni etc.

Link to comment
Share on other sites

thnks o sa arunc o privire peste el desi nu e decat alt plugin de duzina... imi vine sa ma pish pe ele ca e plin netu. Numai cu 2 firme am lucrat si stiu ca sunt bune, automaticbacklinks dar te costa si voltrank care e free dar in ultima vreme te doare capu daca vrei sa le verifici.

...in seara asta google a facut update la PR si mi-a trecut un blog de 2 luni la PR1. Inteleg ca sau saturat si aia de la volt de muishtii nerabdatori care tot scot pluginu sufletului, macar cu iei am facut peste 10000 de PRIME CLASS volts de pe alte 2 bloguri de ale mele si am inceput cu iei acum 2 luni odata cu blogul ala si cu ceva timp inainte sa postez aici. = peste 1000 de backlinkuri PRIME pe pagini sau domenii de PR0-5

ATENTIE:

- cei care aveti deja voltrank... nu il scoateti si nu o sa va para rau! am folosit numai voltrank pe un keyword care nici nu e in metakeys si am ajuns pe locul 7 fara sa imi dau seama. (am pus 50 de backlinkuri de siguranta ptr a varia in google)

- puneti-l in footer.php cu am spus mai sus in topic (fara plugin) si lasati-l-n plm acolo pana uitati de el

- folositi grupuri mici de keywords 10-20-30 si variati "title attribute preview"

- nu lasati mai mult de 2-3 backlinkuri pe site (recomand 2)

...

hope it helps!

Link to comment
Share on other sites

...tare site-ul! cred ca am si eu cateva linkuri pe acolo :)

Ma, tot am explicat in topicul asta ce si cum e cu voltrank... acuma... sufletu', de la caz la caz, oricum, nu o sa vezi niciodata aduri sau linkuri chiar pe toate paginile din site, asta depinde de iei si de sistem... plm.

Link to comment
Share on other sites

Link Exchange Network

VoltRank

Nu pot sa spun mai mult decat zic iei in videoul de pe HOME... i-am incercat pe unul din site-urile mele si chiar merita.

Daca stiti ceva mai mult decat mine...

...in seara asta google a facut update la PR si mi-a trecut un blog de 2 luni la PR1. Inteleg ca sau saturat si aia de la volt de muishtii nerabdatori care tot scot pluginu sufletului, macar cu iei am facut peste 10000 de PRIME CLASS volts de pe alte 2 bloguri de ale mele si am inceput cu iei acum 2 luni odata cu blogul ala si cu ceva timp inainte sa postez aici. = peste 1000 de backlinkuri PRIME pe pagini sau domenii de PR0-5

@Macs YOU ROCK! am ajuns si eu pe prima pagina cu un blog de 2 luni :D e de jde mii de ori mai tare voltu ca oricare site am incercat

Imi explica si mie cineva care e diferenta intre Daily Limit si Overall Limit? cred ca de aia nu se vad linkurile pe toate paginile din rapoarte dar tot nu am inteles daca are vreo legatura cu optiunile alea.

ps: am 7000 volti de vanzare. oferte pm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...